REKLAMA:

Trwa remont zambrowskiej pływalni [foto+video]

inwestycje
03.08.2017 r., godz. 16.00
Trwa remont na miejskim basenie
Trwa gruntowny remont wewnątrz budynku zambrowskiej pływalni. Za kilka miesięcy obiekt diametralnie zmieni swoje oblicze. Tymczasem przyjrzeliśmy się aktualnym postępom prac.

Od 19 czerwca Pływalnia Miejska „Delfin” w Zambrowie jest nieczynna z powodu remontu. Zaplanowane na prawie 4 miesiące prace prowadzi tam konsorcjum firm Blanka Plus Sp z o.o. oraz Balik Budownictwo. Wszystkie roboty pochłoną 3 mln 805 tys. zł. Ostatni raz w miejscu prac gościliśmy miesiąc temu, kiedy prowadzone były głównie roboty rozbiórkowe. Postanowiliśmy więc ponowie sprawdzić z aparatem postęp prac.

Niedawno rozpoczął się już montaż nowych urządzeń w zakresie technologii basenowej. W trakcie są też roboty wykończeniowe strefy SPA, czyli pomieszczeń, gdzie znajdują się sauny. Prowadzona jest tam istna rewolucja, bowiem zamontowane będą nowe natryski, a w pomieszczeniu z suchą sauną wymienione zostaną okładziny i piec. Powstanie tam także jeden duży hydromasaż. Kobiety z pewnością ucieszy plan utworzenia tzw. słonecznej łąki, która swoją funkcjonalnością ma być zbliżona do solarium.

- „Jesteśmy w trakcie montażu nowej wanny do hydromasażu. Ponadto niecki basenowe są w zasadzie przygotowane do montażu nowych okładzin.” - powiedział nam kierownik Pływalni Miejskiej „Delfin” Jerzy Przychodzeń.

Na tym samym piętrze remont przechodzą także szatnie basenowe, gdzie zmienione zostaną szafki, armatura łazienkowa i prysznice. Ponadto zalaminowana, docieplona i wyposażona w dodatkowe atrakcje świetlne będzie zjeżdżalnia wodna, a prowadzić do niej będą nowe schody.

W ramach remontu prowadzone są również prace na innych kondygnacjach. Na parterze przewidziano przeniesienie części administracyjnej do pomieszczeń po salonie fryzjerskim. Z kolei w dotychczasowym biurze będzie znajdowała się serwerownia. W planach jest także montaż kurtyny powietrznej nad drzwiami wejściowymi.

Prace zostaną przeprowadzone również na trzecim piętrze, gdzie przewidziano modernizację oświetlenia niecek basenowych oraz oświetlenia wewnątrz budynku. Przy okazji w całej hali basenowej czyszczony będzie sufit, a także wymianie ulegnie wentylacja oraz złoża filtracyjne, dzięki czemu poprawią się parametry pracy w uzdatnianiu powietrza i wody.

By móc korzystać z odnowionej pływalni, miłośnicy pływania muszą niestety jeszcze poczekać. Wstępnie wznowienie pracy obiektu zaplanowano na 9 października.ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: