REKLAMA:

614 wypożyczeń kajaków i rowerków wodnych w miesiąc

rekreacja/wypoczynek
03.08.2017 r., godz. 14.00
Wypożyczalnia sprzętu wodnego na zambrowskim zalewie funkcjonuje już od miesiąca. Zainteresowanie nią okazało się na tyle duże, że Miasto dokupiło dodatkowe urządzenia.

Przypomnijmy, że wypożyczalnia sprzętu wodnego na zambrowskim zalewie została uruchomiona 3 lipca. Przy specjalnym pomoście obok miejskiej plaży dostępne są 2-osobowe kajaki i 4-osobowe rowery wodne.

Postanowiliśmy sprawdzić, jakim zainteresowaniem nowa atrakcja Zambrowa cieszyła się przez pierwszy miesiąc funkcjonowania. Okazuje się, że bardzo dużym. Przez ten czas urządzenia do rekreacji wodnej zostały wypożyczone 614 razy, co daje prawie 20 wypożyczeń na dzień. Najbardziej rozchwytywane były rowerki wodne, które do tej pory zostały wypożyczane 425 razy. Kajaki przez pierwszy miesiąc wypożyczono natomiast 189 razy.

Dokupiono rowerki wodne
Ogromne zainteresowanie oraz długie kolejki po wypożyczenie rowerków wodnych sprawiły, że Miasto postanowiło dokupić jeszcze dwa takie urządzenia. Nowe czerwone rowerki wodne zostały oddane do użytku w minioną sobotę, 29 lipca. Aktualnie więc wszyscy spragnieni wodnej rekreacji mają do dyspozycji cztery rowery wodne oraz dwa kajaki.

Sprzęt pływający wypożyczany jest wyłącznie osobom pełnoletnim, po okazaniu dokumentu tożsamości i zarejestrowaniu wypożyczenia w kasie. Nie ma możliwości wypożyczenia kajaków i rowerów wodnych osobom nietrzeźwym lub pozostającym pod wpływem środków odurzających.

Koszt za jedną godzinę pływania rowerem wodnym wynosi 8 zł, a kajakiem - 5 zł. Do ceny wliczone są wiosła oraz kamizelki asekuracyjne. Opłaty i rozliczenie za wypożyczony sprzęt odbywa się w budynku kasy lodowiska przy pływalni. Ze sprzętu można korzystać w okresie letnim codziennie w godzinach 10:00 – 18:00.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: