REKLAMA:

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej

policja
02.08.2017 r., godz. 16.50
42-letni mieszkaniec powiatu zambrowskiego nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, po tym jak nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na jednej z łomżyńskich ulic. Za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności.

W ubiegły poniedziałek, 31 lipca łomżyńscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podczas patrolowania miasta zauważyli kierującego osobowym volkswagenem, który jadąc ul. Wojska Polskiego, nie ustąpił pierwszeństwa starszemu mężczyźnie przechodzącemu przez jezdnię po przejściu dla pieszych.

Mundurowi w reakcji na niebezpieczną sytuację natychmiast zawrócili radiowozem i dali wyraźne sygnały do zatrzymania auta. Kierowca zlekceważył jednak ich polecenia i zamiast zatrzymać się, skręcił w osiedlowe uliczki. Następnie porzucił auto w zaroślach. Funkcjonariusze ustalili, że kierującym był 42-letni mieszkaniec powiatu zambrowskiego. 

Jak informuje łomżyńska policja, mężczyzna wczoraj usłyszał zarzut niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu. W świetle obowiązujących przepisów, które weszły w życie z dniem 1 czerwca 2017 r., niezatrzymanie do kontroli drogowej stanowi przestępstwo opisane w art. 178b kk. Mieszkańcowi powiatu zambrowskiego grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.



BD






 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: