REKLAMA:

Delegacja Powiatu Zambrowskiego z wizytą na Ukrainie

samorząd
01.08.2017 r., godz. 23.00
Delegacja Powiatu Zambrowskiego z wizytą na Ukrainie
Do Radziechowa na Ukrainie udała się delegacja władz samorządowych Powiatu Zambrowskiego. Wizyta samorządowców trwała 2 dni.

W dniach 29-30 lipca delegacja samorządu Powiatu Zambrowskiego gościła z wizytą na Ukrainie. Odwiedziła położone w obwodzie lwowskim zaprzyjaźnione miasto Radziechów, gdzie w tych dniach odbywał się „Rado Festiwal”.

Samorząd Powiatu Zambrowskiego reprezentowali Wicestarosta Zambrowski Stanisław Rykaczewski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Zambrowskiego Sławomir Baran oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Zambrowie - Paweł Zalewski i Stanisław Rzodkiewicz.

Przypomnijmy, że obydwa samorządy nawiązały wcześniej współpracę w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014-2020. W listopadzie ubiegłego roku delegacja z Radziechowa gościła w Zambrowie. Efektem tej wizyty było podpisanie dwóch umów na realizację wspólnych projektów. Do drugiego etapu przeszedł wniosek Szpitala Powiatowego w Zambrowie oraz Szpitala w Radziechowie, dotyczący zakupu sprzętu diagnostycznego, chirurgicznego, do endoskopii, intensywnej terapii oraz rehabilitacji.

Teraz na zaproszenie władz Powiatu Radziechowskiego delegacja Powiatu Zambrowskiego udała się z rewizytą. W jej trakcie gości z Polski oprowadzono po mieście oraz zaprezentowano jeden z największych zakładów pracy w okolicy, czyli mleczarnie. Głównym punktem wizyty był odbywający się w mieście „Rado Festiwal”. Była to okazja do poznania kultury ukraińskiej oraz skosztowania lokalnych wyrobów.

Oprócz tego przedstawiciele Powiatu Zambrowskiego podjęli rozmowy z władzami Powiatu Radziechowskiego na temat ewentualnej stałej i szerszej współpracy obu samorządów.

Warto również dodać, że ukraińskie miasto Radziechów współpracuje już z innymi samorządami. W „Rado Festiwal”, oprócz Powiatu Zambrowskiego, udział wzięły delegacje Powiatu Nyskiego, Powiatu Stalowa Wola oraz delegacja z Białorusi.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: