REKLAMA:

Wyłoniono wykonawcę przebudowy odcinka DK63 Zambrów-Wygoda

inwestycje
01.08.2017 r., godz. 12.40
Konsorcjum firm z Łomży, Bielska Podlaskiego i Białegostoku wygrało przetarg na zaprojektowanie i gruntowną przebudowę 7,7 km odcinka DK63 od Zambrowa do Wygody. Inwestycja pchłonie prawie 33,5 mln zł.

Białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, spośród dwóch ofert, wybrał tę najkorzystniejszą w przetargu na projekt i gruntowną przebudowę kolejnego odcinka drogi krajowej nr 63 - pomiędzy Zambrowem a Wygodą. Wygrało konsorcjum lokalnych firm: Przedsiębiorstwa Budownictwa Komunikacyjnego z Łomży (lider), Unibep z Bielska Podlaskiego, Biuro Projektów Arteria z Białegostoku i Pnol z Łomży. Zgodnie z ich ofertą prace pochłoną 33,457 mln zł.

Do przetargu przystąpiła także firma Strabag, która wyceniła zamówienie znacznie drożej, bo na kwotę 47,697 mln zł. W obu propozycjach przewidziano okres gwarancji i rękojmi o długości 8 lat i zakończenie inwestycji do 30 września 2019 roku. W związku z tym, że kryteria te oferenci podali takie same, przy wyborze oferty liczyła się tylko cena.

Umowa z konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego, Unibep, Biuro Projektów Arteria i Pnol; nie została jeszcze podpisana, bowiem wcześniej musi ono wnieść zabezpieczenie należyte wykonania umowy w wysokości 1 mln 672 tys. 864 zł, co stanowi 5% zaoferowanej ceny brutto.

Przypomnijmy, że plany zakładają remont drogi na odcinku 7702 metrów na terenie gmin Zambrów i Łomża. Po przebudowie pasy ruchu na odcinku objętym inwestycją będą miały po 3,5 m szerokości. Do tego dojdą opaski bitumiczne po 15 cm oraz gruntowne pobocza o szerokości 1,6 m. Na odcinku przejścia przez miejscowość Zbrzeźnica wybudowane zostanie dodatkowo oświetlenie drogi i rogatki automatyczne na przejeździe kolejowym klasy „B” między Wygodą a Czerwonym Borem. Celem całego przedsięwzięcia ma być poprawa bezpieczeństwa ruchu.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: