REKLAMA:

Upały i burze

pogoda
01.08.2017 r., godz. 10.40
Takie są prognozy meteorologów z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych Zespołu w Białymstoku na najbliższe dni w województwie podlaskim.

Meteorolodzy z białostockiego oddziału IMGW-PIB Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych informują o możliwości występowania niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych na terenie naszego województwa w najbliższych dniach. Należą do nich upały oraz burze pierwszego stopnia zagrożenia.

Dzisiaj, 1 sierpnia w dzień przewiduje się temperaturę maksymalną od 29°C na północy do 33°C na południu województwa. Temperatura minimalna w nocy może wynieść od 20°C do 22°C. Burze z gradem spodziewane są głównie w subregionie suwalskim.

Drugiego dnia sierpnia meteorolodzy również zapowiadają upały i burze z gradem. W dzień maksymalna temperatura wyniesie od 29°C na północy do 32°C na południu województwa. Temperaturę minimalną w nocy szacuje się od 14°C do 17°C. Ponadto prognozowane jest wystąpienie burz z opadami deszczu od 5 mm do 15 mm, lokalnie około 25 mm, oraz porywami wiatru do 75 km/h. Mogą wystąpić również opady gradu.

W komunikacie przygotowanym przez dyżurnego synoptyka Wiesława Winnickiego 3 sierpnia nie przewiduje się już niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych.

BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: