REKLAMA:

Z radością wyruszyli na pątniczy szlak [foto]

religia
01.08.2017 r., godz. 09.20
Kilkudziesięciu pątników wyruszyło pieszo z Zambrowa na Jasną Górę. Mają do pokonania prawie 450 km. Do celu dotrą 13 sierpnia.

Dziś po godzinie 7.00 wyruszyła z Zambrowa grupa niebieska 33. Łomżyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pątnicy z naszego miasta do przejścia mają blisko 450 km.

Pierwszy dzień pielgrzymki rozpoczął się uroczystą mszą świętą o godzinie 6.00 w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie. Po niej wierni pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Oporka wyruszyli w drogę. W pierwszych kilometrach wiernym towarzyszył ks. dziekan dr Jerzy Samsel – proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie.

W tym samym czasie również inne grupy Łomżyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę wyruszyły z Łomży i Ostrołęki. Grupy pielgrzymkowe z Zambrowa i Łomży spotkają się jutro w Broku. W środę natomiast dołączą do nich pątnicy z Wyszkowa.

Pielgrzymi na szlak wyruszają codziennie między godz. 6.00 a 7.00 rano i każdego dnia pokonują średnio 35 km. Każdy dzień podzielony jest na kilka etapów, przeważnie po 5 - 10 km. Centralnym punktem dnia jest msza św., zarówno na miejscu noclegu, jak i na trasie. Wieczorem, o godz. 21.00 odprawiany jest Apel Jasnogórski. Wszystkim pątnikom codziennie towarzyszy modlitwa przeplatana piosenkami. Dla wielu, szczególnie młodych ludzi, wielkim przeżyciem jest sakrament pokuty sprawowany w drodze. Na końcu każdej grupy idą kapłani, którzy służą spowiedzią i rozmową. 

Na Jasną Górę pielgrzymi z Diecezji Łomżyńskiej dotrą w niedzielę, 13 sierpnia. Prezentacja pielgrzymki odbędzie się przed wałami Jasnej Góry o godz. 18.30, a o godz. 19.00 odprawiona będzie msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego. Zakończenie pielgrzymki nastąpi 14 sierpnia po mszy św. sprawowanej o godz. 9.00 na Wałach Jasnogórskich.

Wszystkich mieszkańców powiatu zambrowskiego, którzy ze względu na obowiązki nie mogli wziąć udziału w pielgrzymce kierownik pielgrzymki zaprasza do przyłączenia się do grupy białej – pielgrzymów duchowych. Ponadto parafia pw. Ducha Świętego zaprasza do wzięcia udziału w jednodniowej pielgrzymce autokarowej do Częstochowy, która planowana jest na 13 sierpnia. Pielgrzymi dołączą wówczas do grupy niebieskiej i przejdą z nimi około 20 km. Więcej szczegółów w odrębnym artykule - link.BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: