REKLAMA:

Trwają zapisy na trzydniową pielgrzymkę z „Duchem”

religia
31.07.2017 r., godz. 11.30
Zwiedzanie Krakowa, obozu koncentracyjnego Auschwitz, domu rodzinnego św. Jana Pawła II, a także udział w 300-leciu koronacji Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Te i wiele innych atrakcji czeka na uczestników trzydniowej pielgrzymki autokarowej organizowanej przez parafię pw. Ducha Świętego w Zambrowie. Trwają zapisy.

Parafia pw. Ducha Świętego w Zambrowie zaprasza mieszkańców Zambrowa i okolic do udziału w trzydniowej pielgrzymce autokarowej w dniach 24 – 26 sierpnia 2017 r. Główną okazją do zorganizowania pielgrzymki jest przypadający w tym roku wyjątkowy jubileusz 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

Pierwszego dnia wyjazdu pielgrzymi odwiedzą były obóz zagłady Auschwitz w Oświęcimiu, Wadowice, a także Kalwarię Zebrzydowską. W sobotę uczestnicy pielgrzymki pod opieką przewodnika będą mieli okazję zwiedzić najpiękniejsze zabytki Krakowa. Ostatniego dnia zaplanowany jest udział w uroczystościach jubileuszu koronacji na Jasnej Górze, gdzie razem z pielgrzymami zgromadzi się Episkopat Polski oraz władze państwowe. W drodze powrotnej pielgrzymi zajadą również do Sanktuarium Rodzinnych Błogosławieństw w Leśniowie oraz do Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach.

- „Będzie to okazja do podziękowania Matce Bożej za jej pełną troski obecność w naszym życiu, w życiu naszych rodzin, całej Ojczyzny, a także za jej obecność w kopii Cudownego Obrazu w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu, gdzie od początku jej powstania gromadzą się codziennie wierni o godz. 21.00 na modlitwie Apelu Jasnogórskiego.” - zachęcają organizatorzy.

Zapisy na pielgrzymkę prowadzone są w zakrystii lub kancelarii parafialnej (w godz. 17:00-18:00). Koszt trzydniowego wyjazdu wynosi 420 zł i obejmuje ubezpieczenie, noclegi, wyżywienie, bilety wstępu oraz przejazd autokarem. Szczegółowe informacje pod numerem: 517-472-382.

Poniżej przedstawiamy program pielgrzymki:
24 sierpnia (czwartek)

:: 00:30 – wyjazd z parkingu przy kościele p.w. Ducha Św.
:: 7:30 – zwiedzanie byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz w Oświęcimiu
:: 12:20 – zwiedzanie Domu Rodzinnego św. Jana Pawła II w Wadowicach
:: 14:00 – obiad
:: Przyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej (nabożeństwo Dróżek Kalwaryjskich, zwiedzanie sanktuarium)
:: Kolacja
:: 21:00 – Apel Jasnogórski

25 sierpnia (piątek)
:: 7:00 – śniadanie
:: 8:30 – modlitwa w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach
:: od godz. 10:00 – zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem
:: 13:30 – obiad
:: 17:00 – wyjazd do Częstochowy
:: 18:30 – kolacja
:: 20:00 – Akatyst w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze
:: 21:00 – Apel Jasnogórski

26 sierpnia (sobota)
:: 11:00 – udział w uroczystościach z okazji 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej
:: 14:00 – obiad
:: 15:30 – modlitwa w Sanktuarium Rodzinnych Błogosławieństw w Leśniowie
:: 17:00 – modlitwa w Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach
:: 24:00 – powrót do ZambrowaBD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: