REKLAMA:

Burze i gradobicia. Tak zapowiada się poniedziałek

pogoda
31.07.2017 r., godz. 11.00
Meteorolodzy z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku ostrzegają, że dziś na obszarze województwa podlaskiego mogą występować burze, lokalnie również opady gradu.

Jak informuje instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dziś (31 lipca) możemy się spodziewać gwałtownych burz w naszym regionie. W związku z tym wprowadzono pierwszy stopień zagrożenia.

Meteorolodzy ostrzegają przed wystąpieniem burz z opadami deszczu od 10 mm do 25 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Ponadto możliwe są także lokalne opady gradu. Alert pogodowy obowiązuje dziś do godz. 23:00.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk dyżurny synoptyk Wiesław Winnicki z biura prognoz w Białymstoku oszacował na 80%.

Wcześniej IMGW ostrzegał przed upałami niemal w całym kraju. Najgoręcej ma być we wtorek, środę i czwartek, gdy temperatura na południu Polski ma sięgnąć nawet 37 stopni Celsjusza, a w pozostałych regionach będzie niewiele niższa.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: