REKLAMA:

Poznali chorwackie tradycje i obyczaje ludowe [foto]

kultura
28.07.2017 r., godz. 23.00
Artyści z Chorwacji zaprezentowali się w naszym mieście w ramach X Międzynarodowego Festiwalu Muzyki, Sztuki i Folkloru „Podlaska Oktawa Kultur”. Występ obejrzało setki mieszkańców Zambrowa i okolic.

Podlaska Oktawa Kultur po raz szósty zawitała również do Zambrowa. Dzisiaj, 28 lipca w sali widowiskowo-kinowej w Centrum Kultury w Zambrowie wystąpili członkowie zespołu KLEK z Chorwacji. Zespół ten powstał w 1980 roku, aby poprzez śpiew, muzykę oraz tańce chronić, a także ukazywać ludowe tradycje i obyczaje z różnych regionów Chorwacji, w tym z rejonu Ogulina - miasta położonego u podnóża góry Klek.

W skład zespołu, który w tym roku wystąpił w naszym mieście w ramach Podlaskiej Oktawy Kultur, wchodzi ponad 200-osobowa grupa. Podczas dzisiejszego występu artyści z Chorwacji zaprezentowali tradycyjne pieśni, tańce oraz muzykę. Towarzyszyły im piękne stroje. Po każdym występie licznie zgromadzona publiczność nagradzała artystów gromkimi brawami.

Przypominamy, że jubileuszowa dziesiąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki, Sztuki i Folkloru „Podlaska Oktawa Kultur” w całym naszym województwie odbywa się w dniach 26-30 lipca 2016 r. W tym czasie w kilkunastu miastach i miasteczkach zaprezentują się 28 zespołów z 11 krajów świata m.in. z Polski, Chorwacji, Białorusi, Ukrainy, Litwy, Gruzji, Grecji czy Izraela. Wydarzenie to daje szansę poznania bogatej kultury i tradycji Podlasia, Polski, a także krajów Europy Wschodniej. Uczy widzów tolerancji i szacunku w stosunku do odmienności kulturowych, religijnych i obyczajowych różnych narodów. 

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszego wydarzenia.


BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: