REKLAMA:

Jechał na „podwójnym gazie”

policja
27.07.2017 r., godz. 13.10
Funkcjonariusze zambrowskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę samochodu osobowego. 46-latek miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.

Realizując działania „trzeźwe popołudnie” wczoraj (26 lipca) funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Zambrowie na drodze krajowej nr 8, w okolicach miejscowości Krajewo-Korytki, zauważyli kierującego pojazdem osobowym, który wyprzedzał w miejscu zabronionym, nie stosując się do znaku zakazu wyprzedzania i podwójnej linii ciągłej. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 46-latek miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami 46-latkowi, za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierowca na drodze to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Ponadto mundurowi apelują do wszystkich kierowców o rozsądek i odpowiedzialność na drodze.

BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: