REKLAMA:

„Żniwa mogą być bezpieczne” - weź udział w konkursie

wiadomości z regionu
25.07.2017 r., godz. 10.10
„Żniwa mogą być bezpieczne” - przekonuje rolników Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku i chce wyróżnić nagrodami rzeczowymi i dyplomami rolników, którzy najlepiej zorganizują prace żniwne w bieżącym roku.

Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku zaprasza rolników prowadzących prace żniwne do udziału w corocznym konkursie „Żniwa mogą być bezpieczne”. Współorganizatorem konkursu jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Białymstoku, natomiast honorowy patronat sprawuje Marszałek Województwa Podlaskiego.

Aby wziąć udział w konkursie należy zgłosić się pisemnie (pod adresem Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku ul. Fabryczna 2) lub telefonicznie (tel. 85 67 857 05, 85 67 857 07, 660 402 349) z prośbą o przeprowadzenie wizytacji prac żniwnych sprzętem mechanicznym, zbioru słomy oraz transportu słomy i ziarna. W czasie tych wizytacji pracownicy OIP i KRUS proponować będą udział w konkursie.

Do rywalizacji mogą przystąpić rolnicy zamieszkali na terenie województwa podlaskiego prowadzący prace żniwne, omłotowe i transportowe - płodów rolnych (słoma, ziarno, itp.).

Ocenie komisji będzie podlegać:
:: stan techniczny maszyn używanych do prac,
:: wyposażenie maszyn w osłony części ruchomych,
:: wyposażenie ciągników rolniczych i kombajnów zbożowych w gaśnice, apteczkę, trójkąty ostrzegawcze itp.),
:: udział w pracach żniwnych dzieci i młodzieży do 15. roku życia,
:: przewóz osób z i na pole.

Po przeprowadzeniu wizytacji i sporządzeniu protokołu, pracownicy OIP lub OR KRUS poinformują rolnika o jej wynikach. Konkurs trwać będzie od momentu rozpoczęcia prac żniwnych do 30 sierpnia. Nagrody zaś zostaną wręczone w czasie Wojewódzkiego Święta Plonów 9 września br.

Życząc bezpiecznej pracy zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!


BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: