REKLAMA:

Zapowiadają kolejne burze na Podlasiu

pogoda
25.07.2017 r., godz. 08.20
Meteorolodzy ostrzegają przed burzami, którym będzie towarzyszył silny wiatr w porywach osiągający do 70 km/h oraz miejscami grad.

Meteorolodzy z białostockiego oddziału IMGW-PIB Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych wprowadzili dziś na całym terenie województwa podlaskiego pierwszy stopień zagrożenia w związku z prognozowanymi burzami z gradem.

Meteorolodzy ostrzegają przed wystąpieniem burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Ponadto możliwe są także lokalne opady gradu. Alert pogodowy obowiązuje dziś od godz. 8:00 do godz. 20:30.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk dyżurny synoptyk Maciej Maciejewski z biura prognoz w Białymstoku oszacował na 90%.

Radzimy zabezpieczyć wszelkie przedmioty znajdujące się na balkonach i posesjach. Fachowcy ostrzegają, że bardzo silny wiatr może je zniszczyć lub porwać, a co gorsza porwany wiatrem, lecący z olbrzymią prędkością jakiś przedmiot może uderzyć w okno lub samochód i go uszkodzić. 

BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: