REKLAMA:

Kościół „Trójcy” nabiera kolorów [foto]

inwestycje
20.07.2017 r., godz. 11.45
Od ponad trzech miesięcy trwają prace remontowe przy najstarszej zambrowskiej parafii, które związane są z wymianą elewacji. Przyglądamy się postępom realizowanej inwestycji.

Prace remontowe przy kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie rozpoczęły się tuż przed świętami wielkanocnymi. Wykonawcą jest Zakład Remontowo-Budowlany Aleksander Świderski ze Starych Kupisk.

Remont najstarszego zambrowskiego kościoła polega na wymianie elewacji zewnętrznej całego budynku. Według projektu kościół będzie koloru piaskowego, natomiast wszystkie gzymsy będą białe. Efekty prac można zaobserwować już na bocznych ścianach oraz z tyłu świątyni. Aktualnie remontowany jest front oraz wieże zambrowskiej fary. Równocześnie wykonywana jest podmurówka.

Jak powiedział nam proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie ks. Dziekan Jerzy Samsel, prace remontowe mogą potrwać nawet do połowy września. Niestety, nie udało nam się dowiedzieć, jaki będzie całkowity koszt tego przedsięwzięcia.

Przypominamy, że ostatnie większe remonty w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie przeprowadzane były w 2010 roku. Wówczas wykonano nową posadzkę z marmuru. Rok wcześniej odnowiona została kaplica Miłosierdzia Bożego, a jeszcze wcześniej renowację przeszły zabytkowe, drewniane konfesjonały i 14 płaskorzeźb stacji Drogi Krzyżowej. W 2008 roku w kościele zamontowano centralne ogrzewanie. Na zewnątrz zrobiono również oświetlenie oraz odwodniono teren cmentarza wokół świątyni i odrestaurowano ogrodzenie.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: