REKLAMA:

Podlaska Oktawa Kultur już niebawem w Zambrowie

zapowiedzi - repertuar
19.07.2017 r., godz. 11.00
Występ zespołu z Chorwacji w ramach jubileuszowej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki, Sztuki i Folkloru „Podlaska Oktawa Kultur” już niebawem w Centrum Kultury w Zambrowie.

Podlaska Oktawa Kultur zawita ponownie do Zambrowa. Wydarzenia kulturalne odbędą się w piątek (28 lipca) w sali widowiskowo-kinowej Centrum Kultury w Zambrowie. Podczas tej imprezy będzie można zobaczyć występ zespołu KLEK z Chorwacji.

Zespół powstał w 1980 roku, aby poprzez śpiew, muzykę oraz tańce chronić, a także ukazywać ludowe tradycje i obyczaje z różnych regionów Chorwacji, w tym z rejonu Ogulina - miasta położonego u podnóża góry Klek. Zespół, który w tym roku wystąpi w naszym mieście w ramach Podlaskiej Oktawy Kultur, wchodzi w skład ponad 200-osobowej grupy. Klek występował na licznych festiwalach w Chorwacji, a także m.in. w Belgii, Francji, Holandii, Portugalii i Korei Południowej.

Podlaska Oktawa Kultur to nie tylko barwne tańce i stroje, ale też piękna muzyka. To wspaniała forma spędzenia wolnego czasu. Co roku na festiwalu poznajemy dźwięki charakterystyczne dla kultur z różnych stron świata - nie inaczej będzie podczas tegorocznej edycji.

Warto podkreślić, że tegoroczna Oktawa Kultur odwiedzi kilkanaście miast i miasteczek województwa podlaskiego. Jest to już dziesiąta edycja, w trakcie której w dniach 26-30 lipca 2017 r. w całym naszym województwie zaprezentuje się 28 zespołów z 11 krajów świata, m.in. z Polski, Białorusi, Ukrainy, Litwy, Gruzji, Grecji czy Izraela.

Zachęcamy do wzięcia udziału w festiwalu. Początek koncertu w Zambrowie zaplanowano na godz. 18:00. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Warto przypomnieć, że w minionym roku w ramach Podlaskiej Oktawy Kultur w naszym mieście odbyły się dwa koncerty. Mieszkańcy Zambrowa mogli wówczas podziwiać występy Stowarzyszenia Twórczego „Oshad” z Adygei oraz Quartiere Villanova z Włoch.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: