REKLAMA:

Rowerzyści udali się do Nowogrodu [foto]

rekreacja/wypoczynek
16.07.2017 r., godz. 13.00
Około 60 rowerzystów wyruszyło dzisiaj w drugim tegorocznym rajdzie długodystansowym w ramach akcji „Zambrów na rowery 2017”. Miłośnicy dwóch kółek udali się do Nowogrodu.

W drugim w tym roku długodystansowym rajdzie rowerowym w ramach akcji „Zambrów na rowery”, organizowanym przez Urząd Miasta i Stowarzyszenie Sporteam, wyruszyło dzisiaj około 60 rowerzystów. Tym razem entuzjaści dwóch kółek udali się do Nowogrodu (powiat łomżyński). Przed nimi do pokonania trasa o długości około 100 km w obie strony. 

Uczestnicy wyprawy przejadą przez m.in.: Łady Borowe, Gać, Pniewo, Rybno, Łomża, Jednaczewo, Szablak, Nowogród (postój Muzeum Kurpiowskie), Nowe Kupiski, Łomża, Zawady, Rowy Gać, Łady Borowe. Do Zambrowa wrócą około godz. 17.00. 

Urząd Miasta Zambrów zaplanował na bieżący rok 3 niedzielne rajdy długodystansowe, każdy o długości około 100 km. Pierwszy z nich odbył się w dniach 24-25 czerwca. Celem wyprawy był Goniądz. Ostatni przewidziany jest na 2-3 września. Wówczas rowerzyści udadzą się do Białowieży. Poza tym 12 sierpnia odbędzie się pielgrzymka rowerowa do Hodyszewa.

Warto podkreślić, że wielu miłośników rowerów z Zambrowa i okolic bierze udział w krótszych wyprawach. Odbywają się one zazwyczaj w pierwszą niedzielę miesiąca. Najbliższy rajd krótkodystansowy zaplanowany jest na 8 sierpnia. Wówczas rowerzyści udadzą się do Szumowa. 

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: