REKLAMA:

Ruszył remont ulicy Magazynowej! [foto]

inwestycje
14.07.2017 r., godz. 10.20
Ciężki sprzęt pojawił się na ul. Magazynowej. To oznacza tylko jedno – właśnie rusza długo wyczekiwany remont zniszczonego odcinka tej ulicy. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Mamy dobrą wiadomość dla kierowców. Właśnie ruszył zaplanowany na okres wakacyjny remont 363-metrowego odcinka ulicy Magazynowej w Zambrowie, który od lat bardziej przypominał tor przeszkód, niż ważny ciąg komunikacyjny w mieście, łączący dwie drogi krajowe. Chodzi dokładnie o fragment tej drogi od skrzyżowania z aleją Wojska Polskiego do łuku drogi przy wjeździe na teren marketu Eden.

Drogowcy rozpoczęli pracę od strony Miejskiego Przedszkola Nr 3. Obecnie ciężki sprzęt zrywa starą nawierzchnię jezdni, która ładowana jest na wywrotkę. Po zerwaniu starego asfaltu robotnicy przejdą do wykonania podbudowy jezdni oraz nowej nawierzchni asfaltowej.

W związku z rozpoczętymi robotami kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Aktualnie całkowicie zamknięty został wjazd na ul. Magazynową od strony alei Wojska Polskiego. Jest on możliwy jedynie od strony ul. Mazowieckiej i Legionowej.

Powiat Zambrowski, który jest zarządcą ulicy Magazynowej w Zambrowie, na remont 363-metrowego zniszczonego odcinka tej ulicy początkowo zabezpieczył w tegorocznym budżecie tylko 300 tys. zł. Od początku było więc wiadomo, że za tę kwotę nie będzie mowy o gruntownej przebudowie, której koszt oszacowano na ok. 3,2 mln zł. Zrezygnowano więc m.in. z planowanej wcześniej budowy zatoki parkingowej przy przedszkolu oraz budowy chodników. Zarezerwowana kwota miała wystarczyć jedynie na wykonanie tzw. nakładki, która problem kolein ma wyeliminować na kilka najbliższych lat.

Po rozstrzygnięciu przetargu okazało się jednak, że najtańsza oferta opiewa na kwotę 484 tys. zł. W związku z tym starosta prosił burmistrza o dofinansowanie remontu ul. Magazynowej kwotą 200 tys. zł, jednak ten odmówił, w związku z czym w celu zrealizowania zadania Zarząd Powiatu postanowił zaciągnąć kredyt.

Remontem ul. Magazynowej zajmuje się firma STRABAG. Prace mają zakończyć się przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: