REKLAMA:

Wstępna rekrutacja w szkołach ponadgimnazjalnych zakończona. Są wolne miejsca

edukacja
14.07.2017 r., godz. 08.35
W zambrowskich szkołach ponadgimnazjalnych wywieszone zostały wstępne listy uczniów, którzy dostali się do wybranych typów szkół. Teraz kandydaci muszą potwierdzić chęć nauki w danej placówce poprzez złożenie oryginałów potrzebnych dokumentów.

Wczoraj, 13 lipca w trzech największych zambrowskich szkołach ponadgimnazjalnych ogłoszone zostały wyniki pierwszej tury rekrutacji do liceów, techników i zasadniczych szkół zawodowych. W wielu przypadkach są jeszcze wolne miejsca. Zatem uczniowie, którzy nie dostali się do wymarzonej przez siebie szkoły, mają jeszcze szanse to nadrobić. Lada dzień rusza dodatkowy nabór.

W I Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Ogólnokształcących w tym roku przygotowanych zostało 150 miejsc dla uczniów klas pierwszych w 5 oddziałach z rozszerzeniem przedmiotów: język polski - historia - język angielski, matematyka - fizyka – informatyka, geografia - matematyka - język angielski, biologia - chemia - język angielski, geografia - wiedza o społeczeństwie - język angielski. Na wywieszonej wczoraj liście widniały 144 nazwiska kandydatów.

W Zespole Szkół Nr 1 w Zambrowie na nowy rok szkolny dyrekcja przygotowała około 170 miejsc dla nowych uczniów w trzech typach szkół. W II Liceum Ogólnokształcącym młodzież będzie mogła uczyć się na profilach z rozszerzeniami: język polski – WOS - język angielski, WOS – historia - język angielski, matematyka – geografia - język angielski, matematyka – biologia - język angielski. W Technikum Nr 1 przewidziano klasy: Technikum Informatyczne (rozszerzenia: informatyka i geografia), Technikum Elektryczne (język angielski i informatyka), Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych (WOS i biologia), Technikum Kelner (WOS i biologia), Technikum Logistyczne (informatyka i geografia). W Branżowej Szkole I stopnia Nr 1 przewidziano naukę takich zawodów jak: mechanik pojazdów samochodowych, kucharz i elektromechanik. Podczas wstępnej rekrutacji chęć nauki w Zespole Szkół Nr 1 wyraziło 202 uczniów.

W Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie na rok szkolny 2017/2018 przygotowanych zostało 180 miejsc dla uczniów klas pierwszych. Rekrutacja w tej szkole odbywa się do czterech klas liceum (profile: policyjny, pożarniczy, wojskowych, resocjalizacyjny) oraz pięciu klas technikum (technik rolnik, technik ekonomista, technik architektury krajobrazu, technik handlowiec, technik budowy dróg). Jak udało nam się dowiedzieć wstępnie nauką w „Siwej” zainteresowanych jest 125 osób.

Nazwisko ucznia na liście nie oznacza jednak, że dany kandydat będzie chodził do danej szkoły, ponieważ niektórzy uczniowie składali podania do kilku szkół i w kilku szkołach mogli zostać przyjęci. Dlatego obecnie uczniowie, którzy dostali się do wybranych przez siebie szkół, muszą koniecznie najpóźniej do dzisiaj, 14 lipca do godz. 15:00 złożyć w sekretariacie danej placówki oryginał świadectwa ukończenia szkoły i niezbędne zaświadczenia.

Dopiero po uzupełnieniu tych formalności szkoły mają pewność, którzy konkretnie uczniowie, z listy przyjętych, na 100% rozpoczną w danej placówce naukę, a którzy mimo przyjęcia, wybrali inną szkołę. Wówczas znana będzie ostateczna lista przyjętych w I turze i ilość wolnych miejsc. Jeżeli pozostaną wolne miejsca, szkoły ogłoszą II turę rekrutacji.

Informacje o dokładnej ilości wolnych miejsc wywieszone zostaną w gablotach szkolnych w poniedziałek, 17 lipca o godzinie 12:00. W tym samym momencie rozpocznie się II tura rekrutacji, podczas której uczniowie nieprzyjęci do wybranej przez siebie szkoły przy I naborze, będą mogli ponownie złożyć dokumenty rekrutacyjne w sekretariatach szkół. Dodatkowy nabór zakończy się 20 lipca o godz. 15:00. Ogłoszenie liczby przyjętych nastąpi 16 sierpnia o godz. 10:00. Następnie do 17 sierpnia do godz. 15:00 absolwenci gimnazjum będą mieli czas na złożenie oryginałów świadectw i zaświadczeń o wynikach z egzaminu gimnazjalnego. Podanie do publicznej wiadomości ostatecznej liczby przyjętych i nieprzyjętych zaplanowano dzień później o godz. 12:00.


BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: