REKLAMA:

Zgłoś swój zespół na Łomża Blues Rock Festiwal 2017

kultura
13.07.2017 r., godz. 14.00
Co roku w Łomży organizowany jest Blues - Rock Festiwal 2017. Impreza wpisuje się w obchody Polskiego Dnia Bluesa. Celem festiwalu jest między innymi propagowanie muzyki bluesowej i integracja środowiska muzyków. Każdy chętny może zgłosić się do tegorocznej edycji imprezy i wraz ze swoim zespołem wygrać konkurs na najlepszego wykonawcę grającego muzykę na żywo.

Już we wrześniu startuje Łomża Blues Rock Festiwal. Impreza rozpocznie się 15 września o godzinie 18:00 na Starym Rynku koncertem zaprzyjaźnionych grup muzycznych. Wydarzenie wpisze się jednocześnie w łomżyńskie obchody Polskiego Dnia Bluesa. 16 września festiwal przeniesie do Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, gdzie o godzinie 14:00 odbędzie się konkurs zespołów wykonujących muzykę „na żywo”. O 20:00 odbędzie się natomiast koncert gwiazdy wieczoru.

W puli nagród na zwycięzców czeka 3 000 zł. Dodatkową nagrodą dla najlepszej grupy jest występ w koncercie finałowym przed Grzegorzem Kapołką - gwiazdą tegorocznej edycji Łomża Blues Rock Festiwal.

Aby wziąć udział w festiwalu wystarczy przesłać wypełnioną kartę zgłoszenia (dostępną w załączniku), logo zespołu i materiał demo do organizatora na adres: lomzabluesrock@wp.pl. Do udziału w konkursie mogą przystąpić grupy, które grają muzykę różnych gatunków „na żywo”, wykonują muzykę z wykorzystaniem instrumentów w klasycznej formie (perkusja, bas, oraz inne instrumenty), a także nie posiadają w swoim dorobku artystycznym oficjalnie wydanych nagrań autorskich i kontraktów podpisanych z firmami fonograficznymi. Zainteresowane zespoły mogą zgłaszać się do 25 sierpnia. Wszystkie kwestie formalne i szczegóły dotyczące udziału w imprezie zostały opisane w regulaminie, który zamieszczamy jako załącznik do tego artykułu.

Przesłuchania konkursowe odbędą się 16 września 2017 r. na scenie Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich, ul. Sadowa 12a w Łomży. Grupy zaproszone do koncertu konkursowego wykonają po 4 utwory muzyczne. Organizator zapewnia podstawową wersję perkusji (stopę, „blachy” oraz werble uczestnicy zabezpieczają we własnym zakresie), wzmacniacz basowy, 2 wzmacniacze gitarowe i instrument klawiszowy. Zwycięzcę wybierze 7-osobowa komisja.

Pytania dotyczące udziału w konkursie można kierować mailowo na adres yaniu@wp.pl lub telefonicznie pod numer 604 503 374.

ŁC


 
Załączniki
 Pobierz załącznik
 Pobierz załącznik
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: