REKLAMA:

Niezapomniane spotkanie z podróżniczką w MBP

kultura
12.07.2017 r., godz. 10.40
Niezapomniane spotkanie z podróżniczką w MBP
Zambrów znalazł się na trasie rocznej wyprawy pisarki i podróżniczki Agnieszki Katarzyny Kuźby na rzecz bezpiecznego i zdrowego dzieciństwa. Z tej okazji Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej, wspólnie z Miejskim Przedszkolem Nr 1, zorganizował spotkanie wędrującego gościa z zambrowskimi przedszkolakami.

W miniony poniedziałek Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie odwiedziła Agnieszka Katarzyna Kuźba – od 30 lat pedagog, podróżnik, autorka małych form literackich oraz prezes Fundacji Bezpieczne Gniazdo „Safe Nest”. W okresie od 1 lipca 2017 roku do 30 czerwca przyszłego roku autorka odbywa pieszą wyprawę od Brześcia przez 13 krajów Europy aż na Gibraltar. Celem nadrzędnym tego wyzwania są liczne spotkania z dziećmi, rodzicami i pracownikami instytucji działającymi na rzecz dzieci. Zambrów jest jednym z miast, które znalazło się na trasie wyprawy.

W celu propagowania idei bezpieczeństwa dzieci w Europie, podróżniczka napisała piękną bajkę pt. „Bezpieczne Gniazdo”. Pokazuje ona przykład nawiązania pozytywnej relacji dorosłych i wzajemnego oddziaływania na rzecz pokojowego współistnienia dla dobra dzieci. Bajka uświadamia dzieciom i przypomina dorosłym, że jeśli chodzi o bezpieczne dzieciństwo, to nie powinno być różnic, granic i podziałów.

W Zambrowie Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej, wspólnie z Miejskim Przedszkolem Nr 1, zorganizował spotkanie pisarki z zambrowskimi przedszkolakami. Po wysłuchaniu bajki „Bezpieczne Gniazdo” maluchy chętnie rozmawiały i wyrażały swoje zdanie na temat „bezpiecznego gniazda rodzinnego”. Poprzez wspólną zabawę i śpiew autorka szybko nawiązała ciepły kontakt z dziećmi.

Następnie odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których każde dziecko, pod nadzorem Agnieszki Kuźby, wykonało z kolorowych wycinanek model ptaszka. Potem prace te dzieci umieściły w symbolicznym gnieździe.

Spotkanie przebiegło w miłej, serdecznej atmosferze i na długo pozostanie w pamięci dzieci.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: