REKLAMA:

Ruszył remont ulicy Grunwaldzkiej [foto]

inwestycje
10.07.2017 r., godz. 16.00
Budowa nowych parkingów i chodników, a także wymiana nawierzchni bitumicznej oraz oświetlenia ulicznego - to główne założenia rozpoczętego remontu ulicy Grunwaldzkiej biegnącej od alei Wojska Polskiego do osiedla z zabudową wielorodzinną. Mieszkańcy okolicznych bloków muszą liczyć się z utrudnieniami w dojeździe.

W minionym tygodniu rozpoczął się remont 323-metrowego odcinka ulicy Grunwaldzkiej prowadzącej od alei Wojska Polskiego do osiedla z zabudową wielorodzinną. Nawierzchnia tej niewielkiej, jednak dość intensywnie uczęszczanej uliczki nie była co prawda w złym stanie, jednak będzie wymiona przy okazji budowy nowych miejsc parkingowych.

Aktualnie ciężki sprzęt, który wkroczył na część ulicy, prowadzi prace rozbiórkowe starych krawężników i kostki, a ciężarówki wywożą gruz. Udało się już nawet zamontować część nowych krawężników i kostki chodnikowej. Ponieważ ulica nie może być w całości wyłączona z ruchu (musi być zapewniony dojazd do sklepu i bloków) cały remont prowadzony będzie etapami.

W trakcie prac na całym odcinku o długości 323 m przewidziane zostało sfrezowanie obecnej warstwy ścieralnej tej ulicy i wykonanie nowej nawierzchni. Wyremontowana ma być też nawierzchnia istniejących zatok parkingowych, parkingów i chodników, a część z nich zostanie poszerzona. Inwestycja zakłada ponadto wykonanie nowych chodników po stronie Zespołu Szkół Nr 1, a także montaż oświetlenia ulicznego.

Wykonawcą drogi, który został wyłoniony w drodze przetargu, jest konsorcjum firm, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg „BITUM” z Zambrowa, a partnerem - Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg z Ostrowi Mazowieckiej. Wykonawca na zakończenie wszystkich prac ma czas do końca września.

Całkowity koszt remontu ulicy Grunwaldzkiej wyniesie 923 tys. zł i w całości pokryty zostanie z budżetu Miasta Zambrów.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: