REKLAMA:

W zambrowskiej „Czwórce” będzie cieplej [foto]

inwestycje
10.07.2017 r., godz. 14.35
W zambrowskiej „Czwórce” będzie cieplej
Tej zimy uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 na pewno będą mieli cieplej. Rozpoczęły się prace termomodernizacyjne budynku.

Rusztowania pojawiły się w minionym tygodniu przy ścianach zewnętrznych budynku Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie, do której w nowym roku szkolnym ma uczęszczać około 780 uczniów. Wszystko w związku z rozpoczęciem termomodernizacji obiektu. W piątek, 7 lipca oficjalnie przekazano plac budowy wykonawcy inwestycji - firmie Balik Budownictwo.

W ramach projektu wymieniona zostanie stolarka okienna (będą zamontowane nowoczesne trójszybowe okna) i drzwiowa, wykonana zostanie izolacja i docieplenie ścian zewnętrznych oraz stropodachów. Zaplanowano również wykonanie robót wykończeniowych i towarzyszących, m.in. obróbki blacharskie czy wymianę instalacji odgromowej. Wymienione zostaną także drzwi wejściowe do obiektu. Przy okazji docieplona zostanie również mała salka gimnastyczna, gdzie na samym stropie położona będzie 20-centymetrowa warstwa styropianu.

- „Po tej termomodernizacji zużycie energii cieplnej w budynku powinno spaść o ponad 50%. To pokazuje, jak było do tej pory, a ile można na tym zaoszczędzić. (…) Szkoła zyska zupełnie inny wygląd. Są zaprojektowane fajne okna fasadowe, inaczej rozmieszczone niektóre otwory okienne. Będzie też nowa kolorystyka dopasowana do kolorów nowej części szkoły.” - powiedział nam dyrektor SP4 Ryszard Świderski.

Całość prac pochłonie 1,4 mln zł, z czego aż 700 tys. zł pochodzi z dofinansowania unijnego. Zgodnie z umową prace wewnątrz budynku związane z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej oraz obróbką okien od strony wewnętrznej ma się zakończyć do końca sierpnia. Z kolei zewnętrzne prace termomodernizacyjne, w tym ocieplenie stropodachu oraz roboty towarzyszące, powinny zakończyć się do 20 listopada.

Warto zaznaczyć, że w tym roku Miasto Zambrów przeznaczyło dość spore środki finansowe na zakup pomocy dydaktycznych dla szkół. Ma to głównie związek z reformą oświaty, wprowadzającą 8-letni cykl kształcenia w podstawówkach. Jak powiedział nam dyrektor „Czwórki”, w związku z tym oprócz termomodernizacji w te wakacje wewnątrz budynku dwie sale mają zostać przekształcone na pracownie fizyczno-chemiczno-biologiczne. Szkoła zechce wyposażyć je m.in. w sprzęt multimedialny, tablice interaktywne oraz nowe ławki i meble.


ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: