REKLAMA:

Piękne kolorowe fontanny pojawiły się na miejskim zalewie [foto+video]

inwestycje
07.07.2017 r., godz. 11.40
Piękne kolorowe fontanny pojawiły się na miejskim zalewie
Po otwarciu plaży i wypożyczalni sprzętu wodnego na miejskim zalewie, Zambrów ma nową atrakcję. Podświetlane i tryskające w różnych kierunkach fontanny. Po zmroku kolorowe słupy wody mają cieszyć przechodniów wielobarwną aranżacją świetlną.

W środę, 5 lipca na zambrowskim zalewie zostały uruchomione nowe fontanny. Są to dwie oddzielne platformy, z których woda tryska w różnych kierunkach w sumie z 28 dysz (po 14 na każdej platformie). Dodatkowo po zmroku strumienie wody są podświetlane ledowymi źródłami światła o różnych kolorach, co trzeba przyznać - wygląda świetnie.

Do nowych urządzeń dołączona została także stara fontanna, która od 12 lat jest ozdobą miejskiego zalewu. Została ona zamontowana pomiędzy nowymi platformami i również po zmroku jest podświetlana różnymi kolorami. Strumień wody bijący pionowo w górę sięga z niej około 15 m, a woda dodatkowo wytryskuje w ośmiu kierunkach w promieniu ponad 10 m.

Wszystkie trzy fontanny sterowane są elektronicznie. Programator steruje łącznie 45 dyszami, z których zbudowana jest całość instalacji. Fontanny uruchamiane są codziennie o godz. 10:00 i co godzinę mają swój pełny cykl pokazowy. Wyglądają bardzo atrakcyjnie i od tej pory będą nową ozdobą naszego miasta nieprzerwanie aż do nadejścia zimy. Szczególnie efektowne są one po zmroku, co widać na dołączonych do tego artykułu zdjęciach i filmie.

Warto dodać, że poza funkcją dekoracyjną, fontanna na zalewie spełnia jeszcze jedną bardzo ważną funkcję - napowietrza wodę. Dzięki temu poprawiają się warunki bytowe dla ryb.

Fontanny zostały zakupione i zainstalowane ze środków finansowych Miasta Zambrowa. Urządzenia kosztowały 122 tys. zł. Wykonawcą projektu była warszawska firma Hydroogród.

Nowe podświetlane fontanny to uzupełnienie oddanej niedawno do użytku miejskiej plaży oraz wypożyczalni sprzętu wodnego nad zalewem. Przypomnijmy, że od poniedziałku przy specjalnym pomoście od strony miejskiej pływalni do dyspozycji mieszkańców są dwa 2-osobowe kajaki i dwa 4-osobowe rowery wodne. Ze sprzętu można korzystać w okresie letnim codziennie w godzinach 10:00 – 18:00.

Warto zaznaczyć, że nowe urządzenia na miejskim zalewie to kolejne w ostatnim czasie świetlne atrakcje zafunfowane przez władze Miasta mieszkańcom Zambrowa. Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku samorząd zakupił fontannę diodową 3D. Okazała stalowa konstrukcja podświetlana ledowymi wężami na okres jesienno-zimowy stanęła na terenach zielonych nad zalewem, tuż przy rondzie im. Romana Dmowskiego.ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: