REKLAMA:

Zaglądamy na plac budowy przedszkola i stołówki w Szumowie [foto]

inwestycje
04.07.2017 r., godz. 21.30
Zaglądamy na plac budowy przedszkola i stołówki w Szumowie
Wysoki metalowy płot, tabliczka z groźnie brzmiącym "wstęp surowo wzbroniony" i odgłosy ciężkiego sprzętu, koparek i młotów. Mowa o trwających od dwóch miesięcy robotach przy budowie przedszkola ze stołówką i całą jego infrastrukturą w Szumowie.

Od dwóch miesięcy trwa budowa stołówki oraz przedszkola przy Zespole Szkół w Szumowie. Obecnie pracownicy firmy Merox Rokicki, Mężyński s.c., która wygrała przetarg na wykonanie inwestycji, prowadzą prace ziemne. Wykonali już fundamenty pod przyszły obiekt.

Budynek przedszkola będzie się składał z pięciu sal lekcyjnych dla dzieci, nowej stołówki dla ok. 100 osób, zaplecza administracyjnego, socjalnego, kuchennego i technicznego z urządzeniami towarzyszącymi. Oprócz budowy budynku inwestycja obejmuje także wykonanie infrastruktury towarzyszącej – zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej i technologicznej, doziemnej instalacji elektrycznej, utwardzenie terenu oraz budowę i ogrodzenie placu zabaw. Termin realizacji całości zamówienia został ustalony na lipiec 2018 roku.

- „To będzie nowy obiekt, budowany tak na wyrost, bo za dwa lata będziemy musieli zapewnić miejsca dla 3- i 4-latków. Zainteresowanie tymi miejscami na terenie gminy Szumowo jest bardzo duże.” - powiedział nam wójt Gminy Szumowo Jarosław Cukierman. - „Jeżeli chodzi o funkcjonowanie przedszkola, to my nie będziemy go obsługiwać. Nie opłaci się Gminie zatrudniać kucharek na 8 miesięcy, personelu sprzątającego itd. Będzie ogłoszony przetarg na wynajęcie części stołówki, która będzie połączona z Zespołem Szkół. Z tyłu budynku będzie plac zabaw ze sztuczną nawierzchnią. Jest też rozwiązanie nowego parkingu. W przyszłości planuję połączyć przedszkole z Zespołem Szkół w Szumowie. Będzie wtedy jeden dyrektor takiej placówki.” - dodał.

Całkowity koszt inwestycji opiewa na kwotę 3 mln 276 tys.213 zł. Gmina Szumowo złożyła wniosek o dofinansowanie przedsięwzięcia z programu PROW Województwa Podlaskiego w LGD „Brama na Podlasie” na kwotę 1 mln 824 tys. zł.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: