REKLAMA:

Ruszył największy remont w historii zambrowskiej pływalni [foto]

inwestycje
04.07.2017 r., godz. 11.15
Ruszył największy remont w historii zambrowskiej pływalni
Od ponad dwóch tygodni trwa kosztowny remont wewnątrz budynku zambrowskiej pływalni. Z aparatem przyjrzeliśmy się początkowym pracom rozbiórkowym.

Od 19 czerwca Pływalnia Miejska "Delfin" w Zambrowie jest nieczynna z powodu remontu. Zaplanowane na prawie 4 miesiące prace prowadzi tam konsorcjum firm Blanka Plus Sp z o.o. oraz Balik Budownictwo. Wszystkie roboty pochłoną 3 mln 805 tys. zł. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie prace w obiekcie udało się wykonać przez ponad 2 tygodnie.

Głównie były to prace rozbiórkowe. Udało się już zdemontować wyeksploatowane okładziny zarówno z dużej, jak i małej niecki basenowej. Wymiana okładzin to jedno z głównych celów prowadzonego remontu.

Istną rewolucję przechodzą ponadto pomieszczenia z odnową biologiczną, gdzie rozpoczęto wymianę podłóg, ścian i sufitów. Zamontowane zostaną tam nowe natryski, a w pomieszczeniu z suchą sauną wymienione zostaną okładziny i piec. Powstanie tam także jeden duży hydromasaż. Kobiety z pewnością ucieszy plan utworzenia tzw. słonecznej łąki, która swoją funkcjonalnością ma być zbliżona do solarium.

Na tym samym piętrze, oprócz wspomnianej wcześniej wymiany okładzin basenowych, remont przechodzą także szatnie basenowe, gdzie zmienione zostaną szafki, armatura łazienkowa i prysznice. Ponadto zalaminowana, docieplona i wyposażona w dodatkowe atrakcje świetlne ma być zjeżdżalnia wodna, a prowadzić do niej będą nowe schody.

W ramach prowadzonego remontu zaplanowano również prace na innych kondygnacjach. Na parterze przewidziano przeniesienie części administracyjnej do pomieszczeń po salonie fryzjerskim. Z kolei w dotychczasowym biurze będzie znajdowała się serwerownia. W planach jest także montaż kurtyny powietrznej nad drzwiami wejściowymi.

Prace zostaną przeprowadzone również na trzecim piętrze, gdzie przewidziano modernizację oświetlenia niecek basenowych oraz oświetlenia wewnątrz budynku – planuje się zastosowanie źródeł energooszczędnych. Chodzi głównie o lampy, które zużywają najwięcej energii elektrycznej, czyli oświetlenie hali basenowej. Przy okazji w całej hali basenowej czyszczony będzie sufit, a także wymianie ulegnie wentylacja oraz złoża filtracyjne, dzięki czemu poprawią się parametry pracy w uzdatnianiu powietrza i wody.

By móc korzystać z odnowionej pływalni, miłośnicy pływania muszą poczekać kilka miesięcy. Wstępnie wznowienie pracy obiektu zaplanowano na 9 października.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: