REKLAMA:

Na zalewie już można popływać [foto]

rekreacja/wypoczynek
03.07.2017 r., godz. 14.50
Na zalewie już można popływać
Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski oficjalnie otworzył wypożyczalnię sprzętu wodnego. Każdy może już popływać na zalewie.

Dziś na zambrowskim zalewie została uruchomiona wypożyczalnia sprzętu wodnego. Przy specjalnym pomoście obok miejskiej plaży dostępne są dwa 2-osobowe kajaki i dwa 4-osobowe rowery wodne. Ze sprzętu można korzystać w okresie letnim codziennie w godzinach 10:00 – 18:00.

Pierwszymi pasażerami nowo zakupionych urządzeń do rekreacji wodnej byli burmistrz Kazimierz Dąbrowski oraz kierownik Pływalni Miejskiej „Delfin” Jerzy Przychodzeń.

- „Zrobiliśmy plażę, mamy sprzęt pływający i teraz czekamy na jakieś promienie słońca, tak jak to powinno być w lecie, żeby ta plaża spełniała swoje wymogi i potrzeby naszych mieszkańców.” - powiedział nam burmistrz, który dodał, że jeśli zainteresowanie będzie duże, to zostanie zakupiona większa ilość sprzętu wodnego.

Sprzęt pływający będzie wypożyczany wyłącznie osobom pełnoletnim, po okazaniu dokumentu tożsamości i zarejestrowaniu wypożyczenia w kasie. Nie będzie możliwości wypożyczenia kajaków i rowerów wodnych osobom nietrzeźwym lub pozostającym pod wpływem środków odurzających.

Koszt za jedną godzinę pływania rowerem wodnym wynosi 8 zł, a kajakiem - 5 zł. Do ceny wliczone są wiosła oraz kamizelki asekuracyjne. Opłaty i rozliczenie za wypożyczony sprzęt odbywa się w budynku kasy lodowiska przy pływalni.

To jednak nie wszystko. Niebawem na zalewie zostanie zainstalowana świetlna fontanna, z której woda ma tryskać na 12 metrów.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: