REKLAMA:

Cykliści nie przestraszyli się pogody [foto]

rekreacja/wypoczynek
02.07.2017 r., godz. 17.00
Mimo niepewnej pogody około osiemdziesięciu mieszkańców Zambrowa wzięło dzisiaj udział w kolejnej akcji "Zambrów na rowery". Wyprawa przebiegała pod hasłem Północna Panorama Zambrowa.

Trzeci w tym roku otwarty rajd rowerowy pod hasłem „Zambrów na rowery”, zorganizowany przez Urząd Miasta i Stowarzyszenie SPORTEAM, odbył się dziś, 2 lipca. Tym razem podczas wyprawy około 50 cyklistów z Zambrowa i okolic mogło podziwiać północną panoramę naszego miasta.

Początkowo dzisiejsza wyprawa, ze względu na wiatr i padający deszcz, stał pod znakiem zapytania, jednak cykliści byli na tyle zdeterminowani, że postanowili nie odwoływać rajdu. W drogę wszyscy wyruszyli z targowicy miejskiej przy ul. Wyszyńskiego parę minut po godzinie 10:00. Podzieleni na trzy grupy rowerzyści przejechali przez miejscowości: Wola Zambrzycka, Grabówka, Wiśniewo, Podładki Duże, Szeligi Leśnica i Wygoda. Tu rowerzyści zatrzymali się na krótki odpoczynek.

Następnie rowerzyści przejechali przez Bacze Mokre, Pstrągi Gniewoty oraz Tabędz, po czym wjechali do Zambrowa. Łącznie pokonali około 50 km w obie strony.

Przypominamy, że następne rajdy standardowe odbędą się w pierwsze niedziele miesiąca, aż do września. Ich miejscami docelowymi będą Szumowo i Czerwony Bór.

Urząd Miasta na bieżący rok zaplanował również 3 rajdy dla zaawansowanych rowerzystów. Każdy o długości około 100 km. Pierwszy długodystansowy rajd odbył się w dniach 24-25 czerwca. Celem wyprawy był Goniądz. Następnie 16 lipca zaawansowani rowerzyści udadzą się do Nowogrodu, zaś 2-3 września - do Białowieży. Poza tym 12 sierpnia odbędzie się pielgrzymka do Hodyszewa.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: