REKLAMA:

Do Zambrowa ponownie zawita Letnie Kino Nadziei

zapowiedzi - repertuar
29.06.2017 r., godz. 19.20
Dwa ciekawe i dające do myślenia filmy będzie można obejrzeć w ramach kolejnej edycji Letniego Kina Nadziei.

Zapraszamy na wakacyjny przegląd filmowy w ramach czwartej edycji Letniego Kina Nadziei w Zambrowie. Projekcje filmowe będzie można oglądać w dniach 3-4 sierpnia na placu przy kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie.

W tym roku na mieszkańców Zambrowa i okolic czekają dwa ciekawe i dające do myślenia filmy:

Biała jak mleko, czerwona jak krew
Leo ma szesnaście lat. Dla niego życie ma tylko dwa kolory: biały i czerwony. Chłopak kocha grać w piłkę nożną, słucha muzyki na cały regulator i stara się o niczym nie myśleć. Lubi szkołę, ale tylko w godzinach popołudniowych, gdy nie ma w niej nauczycieli. Kolor biały jest dla niego absolutną pustką. Czerwony to krew pulsująca w żyłach przed meczem. To też kolor włosów Beatrice, dziewczyny jego marzeń. Niestety, dziewczyna zdaje się nawet nie zauważać jego istnienia. Leo dowiaduje się, że Beatrice jest chora na białaczkę. Biel walczy z czerwienią. Choroba z życiem. Chłopak postanawia zrobić co w jego mocy, aby uratować ukochaną. Ale czy nie jest za późno?

Wyklęty
To oparty na faktach film, którego akcja toczy się w Polsce w drugiej połowie lat 40. XX wieku. Jego bohaterami są członkowie zbrojnego podziemia niepodległościowego, walczący z władzą ludową o powojenny kształt Polski. Ludzie, którzy mimo olbrzymiej przewagi resortu bezpieczeństwa, wspieranego przez radzieckie NKWD, walczyli do końca o swoją sprawę. Film swoją premierę miał 10 marca 2017 roku i od tego czasu zbiera pozytywne oceny widzów oraz krytyków.

Oba seanse zaplanowano na godz. 21:00.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w tej imprezie. Wstęp na seanse jest bezpłatny. Radio Nadzieja prosi mieszkańców o przyniesienie własnych koców lub krzesełek. Dla pierwszych widzów przewidziane są leżaki – liczba ograniczona.

Patronat medialny nad Letnim Kinem Nadziei ponownie sprawuje Zambrowski Portal Internetowy zambrow.org. Poniżej znajdują się linki do artykułów z pierwszej, drugiej i trzeciej edycji Letniego Kina Nadziei, które cieszyły się sporym zainteresowaniem.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: