REKLAMA:

Zapowiadają kolejne burze z gradem

pogoda
29.06.2017 r., godz. 09.00
Burze, dość intensywne opady deszczu, wiatr w porywach osiągający do 80 km/h, a także grad. To prognoza na dzisiejsze popołudnie i wieczór. Meteorolodzy wprowadzili pierwszy stopień zagrożenia.

Wczorajszego wieczora i w nocy najwyższe sumy opadów w naszym województwie zanotowano w Ptakach (37,0 mm), Dobrymlesie (33,4 mm), Suwałkach (32,5 mm) i Zaruziach (30,6 mm). Meteorolodzy z białostockiego oddziału IMGW-PIB Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych nadal utrzymują na terenie całego woj. podlaskiego pierwszy stopień zagrożenia w związku z prognozowanymi burzami z gradem.

Meteorolodzy ostrzegają przed wystąpieniem kolejnych burz, podczas których opady deszczu wyniosą lokalnie do 30 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 85 km/h. Ponadto możliwe są także lokalne opady gradu. Nasilenia zjawisk możemy się dziś spodziewać po południu i wieczorem.

Radzimy zabezpieczyć wszelkie przedmioty znajdujące się na balkonach i posesjach. Fachowcy ostrzegają, że bardzo silny wiatr może je zniszczyć lub porwać, a co gorsza porwany wiatrem, lecący z olbrzymią prędkością jakiś przedmiot może uderzyć w okno lub samochód i go uszkodzić.


BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: