REKLAMA:

Synoptycy ostrzegają - mogą być burze z gradem

pogoda
28.06.2017 r., godz. 18.30
Burze, dość intensywne opady deszczu, wiatr w porywach osiągający do 75 km/h, a także grad. To prognoza na dzisiejszą noc.

Meteorolodzy z białostockiego oddziału IMGW-PIB Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych wprowadzili dziś na terenie całego województwa podlaskiego pierwszy stopień zagrożenia w związku z prognozowanymi burzami z gradem.

Meteorolodzy ostrzegają przed wystąpieniem silnych burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Ponadto możliwe są także lokalne opady gradu. Zjawiska te mogą występować dziś od godz. 20:00 do godziny 7:00 rano następnego dnia.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk dyżurny synoptyk Wiesław Winnicki z biura prognoz w Białymstoku oszacował na 80%.

Burze, intensywne opady deszczu oraz huraganowy wiatr są naturalnymi zjawiskami pogodowymi i występują z różną siłą. Zjawiska te szybko się przemieszczają i mogą być niebezpieczne. Zanim nadejdzie żywioł zastanów się, czy Twój dom jest bezpieczny. Działaj przed szkodą!

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: