REKLAMA:

„Kompetentni zawodowo” w ZSA

edukacja
27.06.2017 r., godz. 14.50
Staże, kursy zawodowe czy stypendia to tylko niektóre z działań, jakie będą realizowane od przyszłego roku szkolnego w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie.

Od przyszłego roku szkolnego Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości przystępuje do realizacji projektu pt. „Młodzi – kompetentni zawodowo”. Jest on skierowany do 154 uczniów i 27 nauczycieli. W ciągu dwóch lat trwania programu zrealizowane zostaną m.in. staże, kursy zawodowe, zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze czy stypendia na łączną kwotę 1 390 886,88zł.

Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji zawodowych i społecznych zwiększających szanse na rynku pracy wśród uczniów, a także kwalifikacji oraz kompetencji wśród nauczycieli Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości.

W ramach działań projektowych realizowane będą:
- staże dla 50 uczniów i 5 nauczycieli,
- wyposażenie szkoły w nowoczesny sprzęt,
- zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze,
- kursy zawodowe,
- pomoc stypendialna,
- poradnictwo edukacyjno – zawodowe,
- podniesienie kompetencji i kwalifikacji kadry dydaktycznej w obszarze kształcenia umiejętności interpersonalnych i społecznych,
- kształtowanie u uczniów właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy.

To będzie szansa dla młodzieży na zdobycie nowych doświadczeń i umiejętności, a także dla nauczycieli, którzy podniosą swoje kwalifikacje i kompetencje. Szkoła wzbogaci się o nowe pomoce dydaktyczne i wyposażenie pracowni pomocne w procesie nauczania w zawodach technik handlowiec, technik budowy dróg i technik rolnik.


RN


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: