REKLAMA:

Strażacy z gminy Szumowo rywalizowali w sportach pożarniczych [foto]

straż
25.06.2017 r., godz. 22.30
Strażacy z gminy Szumowo rywalizowali w sportach pożarniczych
Dziewiętnaście drużyn strażackich, w tym drużyny młodzieżowe dziewcząt i chłopców, drużyny kobiece i męskie oraz gościnnie - cztery zespoły seniorów starszych z OSP, rywalizowało w zawodach sportowo-pożarniczych w Łętownicy.

Dziś w Łętownicy rozegrane zostały gminne zawody w sportach pożarniczych, w których uczestniczyły reprezentacje jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Szumowo. Gościnnie, poza konkurencją, wystąpiły drużyny seniorów starszych z OSP Szumowo, Pęchratka Polska, Srebrna i Łętownica.

Wszystkie drużyny, z wyjątkiem seniorów starszych, rywalizowały w dwóch konkurencjach. Pierwszą z nich była sztafeta, w czasie której drużyna obiegała przygotowany teren przekazując zamiast pałeczki – prądownicę gaśniczą, po drodze wykonując różne zadania i pokonując przeszkody (np. skok przez płotek, slalom, pokonanie ścianki, podłączenie prądownicy do węża strażackiego i rozwinięcie węża). W drugiej konkurencji – ćwiczeniu bojowym, należało jak najszybciej rozwinąć linię zasilającą w wodę, dwie linie gaśnicze, zbudować i podłączyć do motopompy linię ssawną, uruchomić motopompę i przy pomocy dwóch prądów gaśniczych strącić dwa pachołki.

W obu konkurencjach liczył się czas. Za niewykonanie jakiejś czynności podczas sztafety lub nieregulaminowe wykonanie poszczególnych elementów w ćwiczeniu bojowym, sędziowie dodawali kolejne punkty karne. Suma punktów z obu konkurencji i ew. punktów karnych, wpływała na ostateczną klasyfikację drużyny, oczywiście wg zasady – im mniejsza suma punktów, tym wyższa lokata w klasyfikacji końcowej.

Drużyny męskie OSP:
:: I miejsce - Ostrożne
:: II miejsce - Szumowo
:: III miejsce - Srebrna
:: IV miejsce - Łętownica
:: V miejsce - Głębocz Wielki
:: VI miejsce - Srebrny Borek
:: VII miejsce - Pęchratka Polska
:: VIII miejsce - Paproć Duża
:: IX miejsce - Zaręby Jartuzy

Kobiety:
:: I miejsce - Szumowo
:: II miejsce - Łętownica

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze chłopców:
:: I miejsce - Szumowo
:: II miejsce - Paproć Duża
:: III miejsce - Łętownica

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze dziewcząt:
:: I miejsce - Szumowo

Drużyny seniorów starszych:
:: I miejsce - Łętownica
:: II miejsce - Srebrna
:: III miejsce - Szumowo
:: IV miejsce - Pęchratka Polska

Bezpośrednio po rozegraniu wszystkich konkurencji odbyło się oficjalne podsumowanie zawodów. Nagrody dla zwycięzców ufundował Wójt Gminy Szumowo Jarosław Cukierman. Warto dodać, że w trakcie imprezy można było zregenerować siły kosztując pożywnej strażackiej grochówki.

Już w najbliższą niedzielę, 2 lipca zapraszamy na Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Zambrowskiego. Impreza odbędzie się na boisku w Rutkach. Serdecznie zapraszamy! Rywalizować będą najlepsze drużyny OSP z terenu całego powiatu.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: