REKLAMA:

Uczniowie „Trójki” poznawali hobby rodziców

edukacja
23.06.2017 r., godz. 12.30
Uczniowie „Trójki” poznawali hobby rodziców
Uczniowie jednej z najmłodszych klas Szkoły Podstawowej Nr 3 zapoznawali się z zainteresowaniami rodziców. Dzieci poznały szczegóły pracy farmaceuty, uczyły się tworzyć rękodzieła metodą decoupage oraz odwiedziły studio nagrań muzycznych.

W roku szkolnym 2016/2017 w klasie Ia Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie wychowawczyni Dorota Mocarska, we współpracy z rodzicami, zorganizowała cykl spotkań pt. „Zawody i hobby naszych rodziców”.

Na zajęcia przybyła zaproszona pani Staniec, która opowiedziała dzieciom o swojej pracy farmaceuty. Wizyta była poprzedzona wycieczką do apteki. Uczniowie dowiedzieli się o różnych lekarstwach, witaminach, a także o właściwościach roślin leczniczych. Poszerzyły swoją wiedzę o lekach, czy zasadach postępowania w przypadku zachorowania. Utrwaliły sobie informację o tym, że nie mogą samodzielnie bez wiedzy dorosłych spożywać żadnych środków farmakologicznych. Na zakończenie spotkania każde dziecko dostało coś zdrowego i smacznego.

Pani Ogórkowska opowiedziała natomiast o swoich zamiłowaniach plastycznych. Pokazała maluchom, jak wykonuje się ozdoby metodą decoupage. Pod czujnym okiem specjalistki każdy uczeń mógł własnoręcznie wykonać ozdobę. Powstały bardzo oryginalne, kolorowe prace. Podczas zajęć było dużo radości i zaciekawienia. Ujawniło się nawet kilka plastycznych talentów.

To jednak nie koniec atrakcji pierwszoklasistów z zambrowskiej „Trójki”. Pani Edyta Bielicka zaprosiła ich bowiem do studia nagrań. Jej pasją jest śpiewanie. Dzieci miały możliwość obserwacji, jak wygląda takie studio „od podszewki”. Poznały wiele instrumentów. Miały możliwość nagrać i odsłuchać swój śpiew. Wysłuchały piosenek śpiewanych przez panią Edytę. Na koniec wszyscy wspólnie z muzykami zaśpiewali piosenkę, po czym ją wysłuchali. Dzieci były bardzo szczęśliwe.

Wychowawczyni klasy Ia z SP3 Dorota Mocarska za pośrednictwem naszego portalu dziękuje rodzicom za współpracę i umożliwienie realizacji cyklu spotkań.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: