REKLAMA:

Uczniowie „Czerwoniaka” pogłębiali kompetencje naukowo-techniczne

edukacja
19.06.2017 r., godz. 16.15
Poznawanie procesu technologicznego kosmetyków i pracy farmaceutów, a także skutki samowolnego spożywania lekarstw. Tak wyglądała dwudniowa wycieczka uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie.

Wyjazd do Warszawy w ramach projektu „Nowe Kompetencje-Nowe Perspektywy” realizowanego przez Zespół Szkół Nr 1 im. Stefana „Grota” Roweckiego odbył się w dniach 12-13 czerwca. Jego głównym celem było edukacyjne rozwinięcie kompetencji naukowo-technicznych związanych z naukami bilogiczno-chemicznymi.

Pierwszego dnia wyjazdu zwiedzano Laboratorium dr Ireny Eris, gdzie przedstawiono cały proces technologiczny kosmetyków. Pokazano linię produkcyjną, pokazano Centrum Naukowo-Badawcze, w którym są prowadzone badania naukowe w zakresie kosmetologii.

Następnego dnia młodzież uczestniczyła w wykładzie i zajęciach laboratoryjnych zorganizowanych na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Pierwszym punktem były zajęcia w wirtualnej aptece, gdzie uczniowie sprawdzali się jako farmaceuci. Następnie odbył się wykład przygotowany przez panią dr Monikę Grudzień mówiący o samowolnym przyjmowaniu leków i skutkach dla organizmu człowieka.

W ramach zajęć laboratoryjnych młodzież uczestniczyła w zajęciach w Zakładzie Chemii Leków. Uczniowie „Czerwoniaka” mogli poczuć się więc jak studenci III roku farmacji. Oznaczali zawartość substancji czynnych w preparatach produkcji przemysłowej.

Wrażenia uczestników wyjazdu były niezapomniane. Poprzez rozwijanie kompetencji biologiczno-chemicznych młodzież nie tylko pogłębiła swoją wiedzę ale i zainteresowania.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: