REKLAMA:

Magazynowa doczeka się remontu!

inwestycje
14.06.2017 r., godz. 09.15
Dziura obok dziury i łaty z asfaltem - to rzeczywistość na fragmencie ulicy Magazynowej od skrzyżowania z aleją Wojska Polskiego do łuku drogi przy wjeździe na teren marketu Eden. Na szczęście ma się to zmienić. Starostwo Powiatowe niebawem rozpocznie realizację długo oczekiwanej inwestycji drogowej.

O złym stanie drogi na ulicy Magazynowej mówiło się od kilku lat. Temat ten poruszany był kilkukrotnie na sesjach Rady Powiatu, a także na łamach naszego Portalu i forum. Początkowo Starostwo Zambrowskie planowało zrobić gruntowną przebudowę tego odcinka, której koszt szacowano na około 3,2 mln zł. Zarząd Powiatu liczył jednak na współpracę z samorządem Miasta Zambrów, do którego wielokrotnie występował z prośbą o dofinansowanie. Wsparcia finansowego Powiat nie otrzymał, w związku z tym postanowiono wykonać własnymi siłami budżetowymi tzw. nakładkę, która ma wyeliminować problem kolein na kilka najbliższych lat.

Wczoraj, 13 czerwca w gabinecie Starosty Zambrowskiego podpisano umowę ze spółką STRABAG na wykonanie „Przebudowy drogi powiatowej ul. Magazynowej w Zambrowie”. Zgodnie z umową plac budowy zostanie przekazany wykonawcy 20 czerwca. W ramach inwestycji przewidziano wykonanie mechanicznego rozebrania nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych, rozebranie nawierzchni z płyt drogowych betonowych, wykonanie podbudowy z kruszyw, podbudowy z mieszanek mineralno-asfaltowych klińcowo-żwirowych, czyszczenie mechaniczne nawierzchni drogowej ulepszonej, bitumicznej, skropienie nawierzchni drogowej asfaltem drogowym, wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-asfaltowych grysowo-żwirowych - warstwa ścieralna, regulacji pionowej studzienek kanałowych i kratek ściekowych oraz oznakowanie poziome jezdni farbą chlorokauczukową. Prace na ulicy Magazynowej powinny się zakończyć przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

- „Jest to inwestycja, na którą czekaliśmy bardzo długo. Podpisujemy dziś umowę na wykonanie przebudowy tej ulicy. Jest to efekt konsekwentnej pracy Zarządu Powiatu i bardzo dobrej współpracy z radnymi Rady Powiatu Zambrowskiego tworzącymi koalicję. Dzięki reorganizacji pracy Starostwa Powiatowego w Zambrowie i likwidacji Powiatowego Zarządu Dróg uzyskaliśmy kilkaset tysięcy złotych oszczędności. Zaoszczędzone środki finansowe przeznaczamy przede wszystkim na poprawę infrastruktury drogowej. Cieszę się, że mieszkańcy Zambrowa a w szczególności ulicy Magazynowej doczekają się dobrej drogi. Inwestycję chcemy zrealizować do 31 sierpnia 2017 r. tak, by nie było problemów z normalnym funkcjonowaniem miejskiego przedszkola znajdującego się przy ul. Magazynowej” – powiedział Starosta Zambrowski Robert Rosiak.

Łączny koszt inwestycji wyniesie około 484 tys. zł i zostanie pokryty z budżetu Powiatu. Warto dodać, że początkowo na ten cel w budżecie było zabezpieczone 300 tys. zł. Jak mówił na ostatniej sesji starosta Robert Rosiak, na pokrycie pozostałych kosztów Zarząd Powiatu postanowił zaciągnąć kredyt.
BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: