REKLAMA:

Basen nieczynny. Rozpoczął się remont pływalni

inwestycje
19.06.2017 r., godz. 11.00
Niespełna 4 miesiące potrwa rozpoczęta dzisiaj przerwa na Pływalni Miejskiej "Delfin" w Zambrowie spowodowana planowanym remontem.

Od dzisiaj do 9 października mieszkańcy Zambrowa i okolic nie będą mogli korzystać z atrakcji dostępnych na Pływalni Miejskiej „Delfin” w Zambrowie. Prawie 4-miesięczna przerwa spowodowana jest remontem zambrowskiej pływalni.

W obiekcie planowanych jest sporo prac m.in. z zakresu technologii basenowej, wentylacji, poprawiających parametry pracy w uzdatnianiu wody i powietrza, a także wymianę zużytych części instalacji. Głównie chodzi jednak o wymianę okładzin w dużej i małej niecce basenowej.

Ponadto w ramach tegorocznego remontu zaplanowano również prace na poszczególnych kondygnacjach. Na parterze przewidziano przeniesienie części administracyjnej do pomieszczeń po salonie fryzjerskim. Z kolei w dotychczasowym biurze będzie znajdowała się serwerownia. W planach jest także montaż kurtyny powietrznej nad drzwiami wejściowymi.

Na pierwszym piętrze budynku remont przejdą pomieszczenia z odnową biologiczną, gdzie wymienione zostaną podłogi, ściany i sufity, zamontowane zostaną nowe natryski, a w pomieszczeniu z suchą sauną wymienione zostaną okładziny i piec. Powstanie tam także jeden duży hydromasaż. Kobiety z pewnością ucieszy plan utworzenia tzw. słonecznej łąki, która swoją funkcjonalnością ma być zbliżona do solarium.

Na tym samym piętrze, oprócz wspomnianej wcześniej wymiany okładzin basenowych, remont przejdą także szatnie basenowe, gdzie wymienione zostaną szafki, armatura łazienkowa i prysznice. Wymieniona ma być także zużyta już zjeżdżalnia wodna wraz z prowadzącymi do niej schodami.

Prace zostaną przeprowadzone również na trzecim piętrze, gdzie przewidziano modernizację oświetlenia niecek basenowych oraz oświetlenia wewnątrz budynku – planuje się zastosowanie źródeł energooszczędnych. Chodzi głównie o lampy, które zużywają najwięcej energii elektrycznej, czyli oświetlenie hali basenowej. Przy okazji w całej hali basenowej wymianie ulegnie wentylacja oraz złoża filtracyjne, dzięki czemu poprawią się parametry pracy w uzdatnianiu powietrza i wody.

Przetarg na prace remontowe w budynku Pływalni Miejskiej „Delfin” w Zambrowie wygrało konsorcjum firm Blanka Plus Sp z o.o. oraz Balik Budownictwo. Wszystkie roboty pochłoną 3 mln 805 tys. zł.


BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: