REKLAMA:

Mł. bryg. Maciej Krajewski oficjalnie komendantem PSP w Zambrowie [foto]

straż
12.06.2017 r., godz. 19.40
Mł. bryg. Maciej Krajewski oficjalnie komendantem PSP w Zambrowie
Mł. bryg. Maciej Krajewski oficjalnie objął stanowisko komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie. Z okazji uroczystego objęcia obowiązków w siedzibie straży przy ul. Sadowej zebrali się strażacy, przedstawiciele samorządów i służb mundurowych współpracujących na co dzień z zambrowską jednostką.

Zmiana „warty” w zambrowskiej jednostce PSP stała się nieunikniona, gdy 30 marca na emeryturę odszedł dotychczasowy komendant st. bryg. Sławomir Skrzypkowski. Fotorelację z uroczystości jego pożegnania opublikowaliśmy w artykule: Komendant PSP przeszedł na emeryturę [foto].

Do 11 maja obowiązki byłego komendanta sprawował jego dotychczasowy zastępca - st. bryg. Mirosław Jasionowski. Następnie funkcję tę przejął mł. bryg. Maciej Krajewski. Od dziś natomiast, poprzez akt powołania podpisany przez Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Jarosława Wendta, pełni on już funkcję komendanta powiatowego PSP w Zambrowie. W uroczystości oficjalnego powitania nowego komendanta udział wziął wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński, wojewódzki zwierzchnik PSP st. bryg. Jarosław Wendt, przedstawiciele władz samorządowych i mundurowych oraz pracownicy PSP w Zambrowie.

- „To, że pan spośród wielu został wybrany i wyróżniony tym powołaniem na to stanowisko świadczy o pana zasługach, świadczy o tym, że pana przełożeni, a w szczególności pan komendant wojewódzki, widzą w panu i wielki potencjał i doceniają pana dotychczasową służbę.” – mówił podczas dzisiejszej uroczystości wiceminister Jarosław Zieliński.

Nowo powołany komendant urodził się 3 czerwca 1974 roku w Wysokiem Mazowieckiem, gdzie mieszka do tej pory. Jest żonaty, ma dwójkę dzieci. Swoją przygodę z Państwową Strażą Pożarną rozpoczął w 1993 roku od nauki w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Ukończył ją w 1997 roku. Wówczas został zatrudniony w Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży w pionie operacyjnym, gdzie pracował ponad rok. Następnie rozpoczął służbę w Komedzie Rejonowej PSP w Wysokiem Mazowieckiem, która w 1999 roku na skutek przemian została przekształcona w komendę powiatową. W Wysokiem Mazowieckiem mł. bryg. Maciej Krajewski pracował do 11 maja pełniąc m.in. funkcję Naczelnika Wydziału Operacyjnego, a także Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

- „Wiem, że jest to dla mnie ogromne wyróżnienie i tak też to odbieram. Oczywiście postaram się zaufania pana ministra, pana komendanta, również pana starosty nie zawieść i obiecuję, że to będzie moim celem.” – mówił po odebraniu nominacji mł. bryg. Maciej Krajewski.

Po oficjalnym przekazaniu obowiązków głos zabrali goście zaproszeni na uroczystość. W swoich wystąpieniach życzyli nowo powołanemu komendantowi sprawnego kierowania ochroną przeciwpożarową w powiecie zambrowskim.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: