REKLAMA:

Znamy mistrza szarad! [foto]

kultura
11.06.2017 r., godz. 16.00
Krzyżówki, szarady, rebusy i wiele innych zadań musieli rozwiązać uczestnicy XVIII Turnieju Szaradzistów.

XVIII Turniej Szaradzistów odbył się dzisiaj, 11 czerwca w ramach XXI Dni Zambrowa. Impreza ta jak co roku przyciągnęła wielu amatorów krzyżówek nie tylko z Zambrowa, ale również z całego regionu i różnych, nawet odległych zakątków Polski.

W tegorocznych zmaganiach udział wzięło 27 zwolenników krzyżówek, szarad i łamigłówek. Uczestnicy w ciągu 75 minut musieli rozwiązać test składający się z 26 zadań. Gracze rozwiązywali krzyżówki, wirówki, szarady, kalambury, a także rebusy. W turnieju do zdobycia było maksymalnie 75 punktów. 

Zadania były dziełem Eugeniusza Jacela, który jednocześnie czuwał nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji oraz sprawdzał arkusze z zadaniami. Wszystkie zadania były punktowane. O miejscu w klasyfikacji decydowała ilość zdobytych punktów.

W tegorocznych XVIII Szaradziarskich Mistrzostwach Zambrowa zwyciężył Stanisław Wójtowicz, który zdobył 65 punktów. Drugą lokatę zajęła Magdalena Wójtowicz, która podobnie jak jej mąż zdobyła 65 pkt. Jednak Pan Stanisław rozwiązał prawidłowo trudniejsze zadania. Najniższy stopień podium zajął Jerzy Dymek (63 pkt).

Na zakończenie dyrektor MOK Marta Konopka wręczyła zwycięzcom pamiątkowe puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy otrzymali różne upominki.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: