REKLAMA:

Rajd rowerowy „Panorama Zambrowa” [foto]

rekreacja/wypoczynek
04.06.2017 r., godz. 20.30
Ponad 100 rowerzystów wzięło udział w drugim w tym roku krótkodystansowym rajdzie rowerowym "Zambrów na rowery".

Drugi w tym roku otwarty rajd rowerowy pod hasłem "Zambrów na rowery", zorganizowany przez Urząd Miasta i Stowarzyszenie SPORTEAM, odbył się dziś, 4 czerwca. Tym razem podczas wyprawy ponad 100 cyklistów z Zambrowa i okolic mogło podziwiać południową panoramę naszego miasta.

Już na godzinę przed odjazdem uczestnicy rajdu zbierali się na targowicy miejskiej przy ul. Wyszyńskiego. Tym, którzy na wyprawę wybrali się po raz pierwszy, rozdano kamizelki odblaskowe z nazwą akcji. Rowerzyści wyruszyli o godzinie 10.00.

Dzisiejsza trasa prowadziła od targowicy przez miejscowości: Wola Zambrzycka, Szczodruchy, Jabłonka Kościelna, Miodusy Wielkie, Nowy Skarżyn, Stary Skarżyn, Goski Duże, Goski Pełki, następnie rowerzyści dotarli do Tarnowa Gosków, gdzie dzie czekały na nich kawa, herbata, napoje chłodzące oraz ciepły posiłek.

W drodze powrotnej uczestnicy wyprawy przejechali przez Przeździecko Mroczki, Grochy Łętownica, Sasiny, Nowy Borek, Srebrny Borek, Grzymały, Wądołki Bućki, Długobórz I i aleję Wojska Polskiego, gdzie na parkingu przy kościele pw. Józefa Rzemieślnika zakończył się rajd. W sumie rowerzyści pokonali trasę długości około 40 kilometrów.

Przypominamy, że następne rajdy standardowe odbędą się w pierwsze niedziele miesiąca, aż do września. Ich celem będą: panorama Zambrowa północ, Szumowo i Czerwony Bór.

Urząd Miasta na bieżący rok zaplanował również 3 rajdy dla zaawansowanych rowerzystów. Każdy o długości około 100 km. Pierwszy długodystansowy rajd odbędzie się w dniach 24-25 czerwca. Celem wyprawy będzie Goniądz. Następnie 16 lipca zaawansowani rowerzyści udadzą się do Nowogrodu, zaś 2-3 września - do Białowieży. Poza tym 12 sierpnia odbędzie się pielgrzymka do Hodyszewa.

Ponadto w czerwcu w ramach Dni Zambrowa pasjonaci rowerów będą mogli wziąć udział w wyścigach kolarskich ulicami miasta. Imprezę zaplanowano na 10 czerwca.

W tym roku odbędzie się po raz trzeci Maraton kolarski. Miłośnicy jazdy rowerem będą mogli sprawdzić swoje siły 18 czerwca na jednym z czterech dystansów: 50, 80, 140 lub 200 km. Zapisy prowadzone są na stronie www.sporteam.zambrow.pl.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: