REKLAMA:

Zalew miejski pięknieje - nowy pomost i usypana plaża [foto]

inwestycje
30.05.2017 r., godz. 10.00
Zalew miejski pięknieje - nowy pomost i usypana plaża
Marzysz o leżeniu na plaży i rozkoszowaniu się słońcem? Dla tych, którzy w jego poszukiwaniu nie wyjadą na urlop, nad zalewem miejskim została usypana plaża. W związku z prowadzonymi pracami przy odmulaniu zbiornika wodnego nie została ona jeszcze otwarta, ale wielkie plażowanie z wodnymi atrakcjami ma być możliwe już podczas zbliżających się wakacji.

Dla mieszkańców Zambrowa, którzy nie wyjeżdżają na wakacje oraz dla osób przyjezdnych, władze miasta przygotowują na brzegu zalewu miejskiego namiastkę mazurskiego kurortu, w sam raz, by poczuć się jak na wakacjach. Mowa o usypanej właśnie od strony Pływalni Miejskiej „Delfin” plaży. To inwestycja prowadzona przy okazji kończącego się odmulania dna zalewu.

Cała plaża ma wymiary 37 na 15 metrów. Znajduje się na niej kilkadziesiąt ton czystego żwiru. Oprócz tego przy zbiorniku powstał specjalny pomost, przy którym do końca czerwca mają pojawić się urządzenia do rekreacji wodnej – dwa rowery wodne i dwa kajaki. Utworzenie plaży wraz z pomostem kosztowało w sumie 53,7 tys. zł.

To jednak nie koniec atrakcji nad zalewem. Do końca czerwca samorząd chce nieopodal nowego pomostu zainstalować świetlną fontannę. Jak mówił podczas piątkowej konferencji prasowej burmistrz Kazimierz Dąbrowski, woda ma z niej tryskać nawet na 12 metrów. Jej koszt to 122 tys. zł.

Szkoda jednak, że nie uda się przy okazji utworzyć kąpieliska. Jest to oczywiście związane ze stanem wody znajdującej się w zalewie, a ta w miejscu wykorzystywanym do kąpieli powinna spełniać wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia.

Warto dodać, że usypana właśnie plaża nad zalewem miejskim to nie jedyne tego typu miejsce w Zambrowie. Przypomnijmy, że od wielu lat przed budynkiem pływalni miejskiej w okresie letnim otwierane są boiska do piłki plażowej. Poza grą w piłkę, można tam także odpocząć na leżakach. Korzystanie z boisk, leżaków i sprzętu do gry w siatkówkę jest bezpłatne.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: