REKLAMA:

Kolejne trojaczki z Zambrowa!

społeczeństwo
19.05.2017 r., godz. 20.50
Na nowym oddziale położniczo-ginekologicznym białostockiej Śniadecji urodziły się pierwsze trojaczki. Ich mama pochodzi z Zambrowa! Trzy dziewczynki przyszły na świat przez cesarskie cięcie.

Kolejna para z Zambrowa może uważać się za niebywałych szczęściarzy. Na początku maja na oddanym niedawno do użytku oddziale położniczo-ginekologicznym białostockiej Śniadecji na świat przyszły wyjątkowe trojaczki. Ich rodzicami są mieszkańcy Zambrowa.

Jak zapewnia prof. Maciej Kinalski, ordynator oddziału położniczo-ginekologicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku, poród przebiegł bez większych niespodzianek. Dziewczynki przyszły na świat przez cesarskie cięcie. Ważyły od ok. 1000 do 1200 gramów. Była to ciąża trójjajowa, co zdarza się raz na kilka tysięcy porodów. W białostockiej Śniadecji ostatni raz taka ciąża miała miejsce kilka lat temu. Najrzadsze są przypadki trojaczków jednojajowych – takie ciąże zdarzają się raz na pół miliona przypadków.

Szczęśliwą mamę i jej córeczki w środę, 17 maja odwiedzili Członkowie Zarządu Województwa Podlaskiego: Bogdan Dyjuk, który odpowiada w zarządzie województwa za zdrowie, Stefan Krajewski i Wiesław Żyliński, dyrektor Gabinetu Marszałka UMWP. Panowie przekazali szczęśliwej mamie upominki od Zarządu Województwa Podlaskiego.

Przypomnijmy, że nie jest to pierwszy taki przypadek w Zambrowie w ostatnim czasie. 21 października ubiegłego roku w Białymstoku inne małżeństwo z Zambrowa również cieszyło się z przyjścia na świat trzech dziewczynek. Wówczas z tej wyjątkowej okazji Urząd Miasta Zambrów wraz z pracodawcami rodziców sfinansowali dla dziewczynek wózek, o czym można przeczytać w artykule: Zambrowskie trojaczki otrzymały wózek.

ŁC, fot. Wojciech Oksztol/Wrota Podlasia


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: