REKLAMA:

„Z pracowni Bochemii” [foto]

kultura
19.05.2017 r., godz. 20.30
„Z pracowni bochemii”
Czy warto malować? Czy malarstwo tradycyjne może być dla autora i odbiorcy czymś wartościowym i w jakim sensie? Na te pytania próbuje odpowiedzieć otwarta w Centrum Kultury w Zambrowie wystawa "Z pracowni Bochemii".

W Galerii „Labirynt” mieszczącej się w piwnicach Centrum Kultury w Zambrowie odbył się dziś wernisaż wystawy pt. „Z pracowni Bochemii”. Otwarcia wystawy dokonał pracownik MOK i zarazem lokalny artysta Włodzimierz Dąbkowski. Na wernisażu obecnych było kilkunastu miłośników sztuki.

Na otwartej dziś wystawie eksponowane są prace członków Grupy Twórczej „Bochemia” działającej pod skrzydłami Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku. Większość członków tej grupy to mieszkańcy stolicy naszego województwa oraz okolicznych miejscowości.

Motywem przewodnim wystawionych w Centrum Kultury prac jest postać ludzka. Dodatkowo autorzy celowo powrócili „do źródeł”, czyli podstawowych zagadnień warsztatowych, aby przekonać się, czy ich respektowanie jest dla współczesnego twórcy wciąż aktualne.

- „Grupa „Bochemia” zawiązała się spontanicznie 3 lata temu. Rekrutujemy się przeważnie z plenerów malarskich. Z wielką przyjemnością spotykamy się co dwa tygodnie w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury, dzięki pracy Adama Ślefarskiego. W ubiegłym roku zarzuciliśmy sobie temat postaci ludzkiej. Wyglądało to w ten sposób, że na ochotnika pozował kto chciał, więc w niektórych pracach osoby się powtarzają. Ćwiczyliśmy ołówkiem różne techniki w czasie zajęć warsztatowych, po czym powstały te prace, które są już efektem finalnym. Jak widać, nie łatwo jest ująć człowieka. Malowanie postaci ludzkiej od zawsze było wyzwaniem.” - mówiła Barbara Piekarska Abou-Hilal.

W sumie wystawa składa się z 30 prac następujących autorów: Elżbiety Borowskiej, Danuty Grodzkiej, Krzysztofa Chyżego, Marka Czyżewskiego, Barbary Piekarskiej Abou-Hilal, Elżbiety Czausz-Matel, Irminy Kucharskiej, Joanny Petrusewicz, Edyty Traczewskiej-Niechwidowicz i Adama Ślefarskiego. Wystawę można oglądać przez najbliższe dni w Galerii „Labirynt” MOK, przy ul. Wyszyńskiego 2a w Zambrowie.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: