REKLAMA:

Powiat szuka dodatkowych środków na remont ul. Magazynowej

inwestycje
17.05.2017 r., godz. 15.45
484 tys. zł - tyle ma kosztować remont zniszczonego odcinka ulicy Magazynowej w Zambrowie. To o 184 tys. zł więcej niż zabezpieczył na ten cel Powiat Zambrowski. Samorząd jest jednak zdeterminowany, aby wykonać tę inwestycję jeszcze w tym roku, dlatego będzie szukał brakujących środków.

Powiat Zambrowski, który jest zarządcą ulicy Magazynowej w Zambrowie, na remont 363-metrowego zniszczonego odcinka tej ulicy zabezpieczył w tegorocznym budżecie tylko 300 tys. zł. Od początku było więc wiadomo, że za tę kwotę nie będzie mowy o gruntownej przebudowie, której koszt oszacowano na ok. 3,2 mln zł. Zarezerwowana kwota miała wystarczyć na wykonanie tzw. nakładki, która problem kolein ma wyeliminować na kilka najbliższych lat.

Przypomnijmy, że do pierwszego przetargu na I etap przebudowy ulicy Magazynowej nie zgłosiła się żadna firma zarówno z branży budowlanej, jak i drogowej. W związku z tym niedawno Powiat zamieścił kolejne ogłoszenie o zamówieniu. Tym razem jednak samorząd w jednym ogłoszeniu zaprosił firmy do zgłaszania się na wykonanie czterech różnych inwestycji drogowych, wśród których znalazła się także przebudowa ulicy Magazynowej. Zakres prac miałby objąć sfrezowanie starej nawierzchni jezdni, wykonanie podbudowy oraz nowej nawierzchni asfaltowej na odcinku od skrzyżowania z aleją Wojska Polskiego do łuku drogi przy wjeździe na teren marketu Eden.

Jak się okazało, najtańszą ofertę złożyła firma Strabag, która roboty budowlane oszacowała na nieco ponad 484 tys. zł. Jest to więc kwota o 184 tys. wyższa, niż Powiat Zambrowski zabezpieczył na ten cel w tegorocznym budżecie. Mimo wszystko władze powiatu zapewniają, że remont będącego w fatalnym stanie fragmentu ulicy Magazynowej będzie wykonany.

- „Jesteśmy zdeterminowani, żeby realizować tę inwestycję. Mamy na dzień dzisiejszy 300 tys. zł. Brakuje około 200 tys. zł. Będziemy szukać tych pieniędzy w naszym budżecie.” - mówił nam wczoraj starosta Robert Rosiak.

Dziś wicestarosta Stanisław Rykaczewski poinformował nas, że wystosował do burmistrza Kazimierza Dąbrowskiego pismo z prośbą o dofinansowanie planowanego remontu ul. Magazynowej kwotą 200 tys. zł. Jeżeli Miasto nie zechce partycypować w kosztach tego zadania, wówczas Powiat będzie szukał brakujących środków we własnym budżecie i przedstawi propozycję zmian budżetowych na najbliższej sesji. Niewykluczone również, że samorząd będzie posiłkował się kredytem.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: