REKLAMA:

Co? Gdzie? Kiedy? - imprezy kulturalne i sportowe na najbliższe dni

zapowiedzi - repertuar
17.05.2017 r., godz. 13.30
Noc Muzeów, wernisaż wystawy, mecz piłkarski, zbiórka krwi, parafiada - to niektóre atrakcje, jakie czekają na mieszkańców Zambrowa i okolic. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kulturalną i sportową na najbliższe dni.

WYDARZENIA KULTURALNE


19 maja (piątek)
- Wernisaż wystawy z pracowni bochemii Wojewódzkiego Ośrodka Animacji i Kultury w Białymstoku. Otwarcie wystawy w Galerii Sztuki „Labirynt” zaplanowano na godz. 18.00. Wstęp wolny.

***


20 maja (sobota) - Noc Muzeów. Impreza rozpoczyna się o godz. 17.00 w Regionalnej Izbie Historycznej filia Miejskiego Ośrodka Kultury przy alei Wojska Polskiego 25. W programie liczne atrakcje: pokaz pojazdów zabytkowych, gra w kapsle, paintball, rzut grantem do celu, gry planszowe i inne zabawy. Na godz. 19.00 zaplanowany jest wernisaż wystawy broni ze zbiorów Karola Barana. Wstęp wolny.

***


21 maja (niedziela) - Uczniowie koła muzycznego i Dyrektor Domu Kultury w Rutkach-Kossakach zapraszają na „Wiosenny koncert muzyczny", który odbędzie się o godzinie 13.15 w Domu Kultury w Rutkach-Kossakach.

***


21 maja (niedziela) - Alicja Majewska, jeden z najpiękniejszych głosów polskiej piosenki, wystąpi w zambrowskim Centrum Kultury. Koncert promujący najnowszą płytę "Wszystko może się stać" to prawdziwa gratka dla wielbicieli muzyki. Początek koncertu w Centrum Kultury o godz. 17.00.

***


24 maja (środa) - Spotkanie autorskie z Bożeną Adamkiewicz. Promocja nowego tomiku poezji zambrowskiej poetki zatytułowanego "Świat jest piękny całą dobę" odbędzie się o godz. 18.00 w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej MOK w Zambrowie. Wstęp wolny.


WYDARZENIA SPORTOWE


17 maja (środa)
w swoim kolejnym meczu w rundzie wiosennej II-ligowa Olimpia Zambrów zmierzy się przed własną publicznością z liderem tabeli Odrą Opole. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:00 na stadionie miejskim przy ul. Wyszyńskiego w Zambrowie. Ceny biletów: 10 zł – normalny, 5 zł – ulgowy (emeryci/renciści).

***


20 maja (sobota) - Parafiada organizowana przez parafię pw. Trójcy Przenajświętszej oraz Starostwo Powiatowe w Zambrowie. Impreza rozpocznie się o godzinie 9.30. Młodzież z różnych parafii rywalizować będzie na świeżym powietrzu – na terenach sportowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie. W programie przewidziana jest również Eucharystia i posiłek. W imieniu organizatorów zachęcamy mieszkańców naszego miasta do kibicowania młodzieży podczas zawodów.

***


21 maja (niedziela) - Stowarzyszenie Sportowe SPORTEAM zaprasza do udziału w Mistrzostwach Gminy Szumowo w wyścigach rowerowych, które odbędą się w Szumowie. Początek wyścigów o godz. 13.30 na ulicy XXX-lecia. Godzinę przed wyścigiem rozpoczną się zapisy. Zawody będą prowadzone w siedmiu kategoriach: dzieci 5-6 lat, dzieci 7-8 lat, uczniowie klas III-IV, uczniowie klas V-VI, uczniowie gimnazjum, kobiety, mężczyźni – rowery szosowe, mężczyźni – rowery inne niż szosowe.


POZOSTAŁE WYDARZENIA


17 maja (środa)
- Dzień otwarty w Szkole Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie. Tego dnia do placówki będą mogli przyjść rodzice z dziećmi, które od nowego roku szkolnego planują naukę gry na instrumencie. Dzień otwarty będzie dobrą okazją do poznania szkoły, formy prowadzenia nauki, a przede wszystkim poznania przyszłych nauczycieli. Szczegóły Dnia otwartego oraz rekrutacji można znaleźć w odrębnym artykule - link.

***


18 maja (czwartek) - Zbiórka krwi organizowana przez Bursę Szkolną Nr 1 w Zambrowie. Placówka już po raz trzeci w tym roku zaprasza do akcji młodzież pełnoletnią wszystkich szkół ponadgimnazjalnych. Ambulans tradycyjnie będzie czekał na parkingu przy ul. Fabrycznej w godz. 9.00 – 13.00. Krew może oddać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat. Chcąc oddać krew należy posiadać przy sobie dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem i nr PESEL. Przed oddaniem krwi każdy zostanie zbadany przez lekarza. Ponadto osoby, które chcą oddać krew proszone są o zjedzenie lekkiego śniadania i spożycie dużej ilość płynów. 

***


21 maja (niedziela) - Obchody 100-lecia Szkoły Podstawowej w Starym Skarżynie rozpoczną się uroczystą mszą świętą o godz. 10.00 w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Starym Skarżynie. Następnie goście udadzą się do szkoły, gdzie będą dalsze części jubileuszowych obchodów.

***


22 maja (poniedziałek) - Spotkanie z mieszkańcami Zambrowa w ramach konsultacji społecznych prowadzonych przez Miasto Zambrów Lokalnego Programu Rewitalizacji odbędzie się o godz. 16.30 w Szkole Podstawowej Nr 3 w Zambrowie. Celem konsultacji jest uzyskanie opinii zambrowian na temat wyznaczenia granic obszaru zdegradowanego, w którym występują problemy sfery społecznej, gospodarczej, przestrzennej, technicznej oraz środowiskowej, konsekwencją którego będzie wyodrębnienie obszaru przeznaczonego do rewitalizacji i podjęcie działań przeciwdziałających skoncentrowanym, niekorzystnym zjawiskom.
BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: