REKLAMA:

Rajdy rowerowe w Kołakach zainaugurowane [foto]

rekreacja/wypoczynek
16.05.2017 r., godz. 10.00
29 rowerzystów z Kołak Kościelnych i okolicznych miejscowości wzięło udział w I Rajdzie Rowerowym "Kołaki startują".

I Rajd Rowerowy "Kołaki startują", którego organizatorami byli Zespół Szkół w Kołakach Kościelnych oraz Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Start", odbył się w minioną niedzielę, 14 maja. W imprezie uczestniczyło 29 rowerzystów.

Celem wyprawy była popularyzacja zdrowego stylu życia, aktywnego wypoczynku, poznanie walorów przyrodniczych gminy oraz integracja społeczna. Uczestnikami rajdu była młodzież szkolna pod opieką nauczycieli i rodziców oraz mieszkańcy Kołak i okolic.

Punktualnie o 15.00 z parkingu przy kościele wystartowały, zgodnie z przepisami ruchu drogowego, dwie kolumny rowerzystów. Uczestnicy mieli do pokonania dystans 15 kilometrów. Trasa przebiegała przez miejscowości Sanie Dąb, Czosaki, Wróble Arciszewo, Czarnowo Dąb, Głodowo Dąb i Łętowo Dąb.

- „Tempo rajdu pozwoliło na podziwianie krajobrazu, a swój zachwyt nad budzącą się przyrodą i urokiem majowej zieleni uczestnicy oddali odśpiewując na postoju, przy krzyżu w Głodowie, pieśń Chwalcie łąki umajone.” - relacjonuje Henryk Rakoczy, kierownik wycieczki.

Jak informuje kierownik I Rajdu Rowerowego „Kołaki startują” Henryk Rakoczy, organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby niedzielny wypad nie był jednorazową akcją, ale stał się początkiem cyklicznych imprez rowerowych. Już dziś zapraszamy wszystkich rowerzystów z gminy Kołaki Kościelne i okolic do udziału w kolejnym wyjeździe, który zaplanowano na niedzielę, 11 czerwca o godz. 15.00. Wówczas rowerzyści będą mieli do pokonania 22-kilometrową trasę przez miejscowości: Zanie, Krusze, Łubnice, Podłatki, Wiśniewo, Grabówka, Wróble, Szczodruchy i Sanie.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: