REKLAMA:

To się naprawdę dzieje. Śnieg w maju! [foto]

pogoda
09.05.2017 r., godz. 09.30
To się naprawdę dzieje. Śnieg w maju!
Dziś rano spadł śnieg. Na dzisiejszą noc meteorolodzy zapowiadają mróz. To nie jest pogoda, jakiej każdy z nas oczekiwałby od drugiego tygodnia maja.

Pogoda oszalała. Dziś nad ranem w północno-wschodniej części kraju zaczął padać śnieg. Do Zambrowa opady dotarły około godziny 8:00. Niecodzienny widok za oknem zdziwił niemal każdego zambrowianina wstającego dziś rano lub udającego się do pracy. To efekt fali skandynawskiego zimna, które rozprzestrzenia się z zachodu na południowy wschód.

Niestety prognozy meteorologów nie są optymistyczne. Według wstępnych przewidywań noc z wtorku na środę (9/10 maja) przyniesie nam przymrozki na południu, wschodzie i w centrum kraju. Termometry pokażą tam do poranka maksymalnie do -5oC (lokalnie do -7oC), a przy gruncie do -8oC (lokalnie do -10 oC). Taka temperatura niestety może spowodować szkody w uprawach rolnych, sadach i ogrodach.

Warto dodać, że meteorolodzy z amerykańskiej agencji NOAA prognozują, że tegoroczny maj w Polsce zapowiada się mroźny. Średnia majowa temperatura będzie w tym roku niższa od normy o 1-2 stopnie.

Mamy jednak także dobre wiadomości. Od czwartku spodziewane jest ocieplenie. W weekend temperatury powinny wzrosnąć nawet do 18-19oC.

Póki co ostrożność zachować trzeba na drogach – kierowcy uważajcie, dziś i jutro miejscami może być ślisko!

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: