REKLAMA:

Sezon rowerowy rozpoczęty [foto]

rekreacja/wypoczynek
07.05.2017 r., godz. 18.00
Pomimo zachmurzenia i niepewnej pogody, około stu cyklistów wzięło udział w pierwszej w tym roku wyprawie "Zambrów na rowery".

Około 100 rowerzystów zainaugurowało dzisiaj, 7 maja sezon wypraw rowerowych w ramach akcji „Zambrów na rowery 2017”. Pierwszy wspólny rajd cyklistów z Zambrowa i okolic odbył się do miejscowości Dębniki.

Pomimo zachmurzonego nieba, już od godziny 9.00 na targowicy miejskiej w Zambrowie zbierali się chętni uczestnicy. Każdy wyposażony w rower i mnóstwo pozytywnej energii. Punktualnie o godz. 10.00 około 100 rowerzystów podzielonych na 15-osobowe grupy wyruszyło w drogę.

Trasa dzisiejszego rajdu wiodła przez Wolę Zambrzycką, Nowe Wierzbowo, Wierzbowo Wieś, Szczodruchy, Czarnowo Dąb do Kołak Kościelnych, gdzie urządzono krótki odpoczynek. Następnie przez Czarnowo Undy cykliści dotarli do miejscowości Dębniki, gdzie czekała na nich grochówka, kawa, herbata i zimne napoje. Po ok. 45-minutowym odpoczynku uczestnicy rajdu udali się w drogę powrotną. Do Zambrowa rowerzyści wrócili około godz. 14.00.

Niedzielna wycieczka była pierwszym rajdem inaugurującym tegoroczną akcję „Zambrów na rowery”. Następne odbędą się w pierwsze niedziele miesiąca, aż do września. Celem „standardowych” wypraw rowerowych będą: panorama Zambrowa południe, panorama Zambrowa północ, Szumowo i Czerwony Bór.

Urząd Miasta na bieżący rok zaplanował również 3 rajdy dla zaawansowanych rowerzystów. Każdy o długości około 100 km. Pierwszy długodystansowy rajd odbędzie się w dniach 24-25 czerwca. Celem wyprawy będzie Goniądz. Następnie 16 lipca zaawansowani rowerzyści udadzą się do Nowogrodu, zaś 2-3 września - do Białowieży. Poza tym 12 sierpnia odbędzie się pielgrzymka do Hodyszewa.

Ponadto w czerwcu w ramach Dni Zambrowa pasjonaci rowerów będą mogli wziąć udział w wyścigach kolarskich ulicami miasta. Imprezę zaplanowano na 10 czerwca.

W tym roku odbędzie się po raz trzeci Maraton kolarski. Miłośnicy jazdy rowerem będą mogli sprawdzić swoje siły 18 czerwca na jednym z czterech dystansów: 50, 80, 140 lub 200 km. Zapisy prowadzone są na stronie www.sporteam.zambrow.pl.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: