REKLAMA:

Gimnazjaliści napisali egzamin z języka obcego [foto+arkusze]

edukacja
21.04.2017 r., godz. 14.50
Uczniowie trzecich klas gimnazjów zakończyli pisanie testów sprawdzających wiedzę zdobytą w gimnazjum. Ostatnim egzaminem był test z języków obcych.

Uczniowie trzecich klas gimnazjów pisali dziś trzecią (ostatnią) część egzaminu gimnazjalnego. Tym razem testy dotyczyły języka obcego. Uczniowie mieli do wyboru jeden z sześciu języków obcych nowożytnych: angielski, niemiecki, rosyjski, francuski, hiszpański i włoski. Zdecydowana większość wybrała j. angielski.

Egzamin gimnazjalny z języka obcego składał się z dwóch części. Pierwsza to poziom podstawowy, do którego uczniowie przystąpili o godzinie 9.00. Na rozwiązanie testu mieli dokładnie 60 minut. 

Druga część egzaminu na poziomie rozszerzonym rozpoczęła się o godz 11.00. Czasu na udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania było 60 minut. Przy czym egzamin na poziomie rozszerzonym zdawała część uczniów - tylko ci, którzy w gimnazjum kontynuują naukę danego, wybranego języka obcego rozpoczętą w szkole podstawowej.

- „Egzamin z języka angielskiego składał się z dwóch części podstawy i rozszerzenia. Były zadania ze słuchu, czytanie oraz gramatyka. Jako pracę pisemną do napisania był e-mail o programie kucharskim. Myślę, że dałam z siebie wszystko oraz mam nadzieję, że wyniki będą satysfakcjonujące.” - powiedziała nam Aleksandra Sasinowska, uczennica ZSO w Zambrowie.

Dzisiejszy egzamin był trzecim dniem gimnazjalnego maratonu. Wczoraj gimnazjaliści przystąpili do egzaminu z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, a w środę z wiedzy humanistycznej.

W tym roku najważniejszy egzamin przed zakończeniem szkoły w całej Polsce pisało około 350 tys. uczniów klas III gimnazjów. W placówkach powiatu zambrowskiego do egzaminu przystąpiło natomiast 404 gimnazjalistów.

Prace uczniów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu gimnazjalnego będą ogłoszone 16 czerwca br. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie, natomiast zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego uczniowie otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego wraz ze świadectwem szkolnym (23 czerwca br.).

Poniżej w formie plików PDF załączamy dzisiejsze arkusze z języków obcych udostępnione przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. 
Galeria zdjęć:
Załączniki
 Pobierz załącznik
 Pobierz załącznik
 Pobierz załącznik
 Pobierz załącznik
 Pobierz załącznik
 Pobierz załącznik
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: