REKLAMA:

Lekkoatleci z „Czwórki” mistrzami województwa

sport
19.04.2017 r., godz. 12.45
Chłopcy ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie wygrali Finał Województwa Podlaskiego w Biegach Przełajowych.

Pierwszy etap Drużynowych Biegów Przełajowych na szczeblu powiatu został przeprowadzony w Porytem-Jabłoni. Do rywalizacji stanęło 6 drużyn dziewcząt i 5 drużyn chłopców ze szkół podstawowych miejskich i gminnych z powiatu zambrowskiego. Zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców pierwsze miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie, którzy awansowali do kolejnego etapu.

Półfinał województwa podlaskiego toczył się w miejscowości Rybaki. Tym razem startowało w nim 37 zespołów dziewcząt i 34 – chłopców. Na tym etapie ponownie dobrze spisali się chłopcy z „Czwórki” zajmując wysokie II miejsce, które premiowane było uzyskaniem awansu do udziału w biegach finałowych. Dziewczęta z tej szkoły uzyskały piąte miejsce.

Ostatnim etapem zawodów był Finał Województwa Podlaskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych, który odbył się w sobotę, 8 kwietnia w Białymstoku. W zawodach rywalizowało 34 drużyny chłopców. Zawodnicy ze Szkoły Podstawowej Nr 4 zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, co pomogło im zdobyć mistrzostwo województwa podlaskiego.

Warto dodać, że obok startów drużynowych trwała też rywalizacja indywidualna. Nie zabrakło w niej czołowej biegaczki z SP4 – Gabrieli Krajewskiej, która to wygrała zawody powiatowe, uzyskała trzecie miejsce w półfinale wojewódzkim i wysokie siódme miejsce w Finale Województwa Podlaskiego.

W zawodach w oddzielnej kategorii wiekowej rywalizowali również uczniowie gimnazjum, wśród których duży sukces odniosła czołowa biegaczka z Zambrowa - Karolina Dzwonkowska - do niedawna także uczennica SP4 w Zambrowie. Karolina wygrała półfinał wojewódzki, w finale natomiast zajęła bardzo dobre trzecie miejsce.

- „Jesteśmy bardzo dumni z sukcesów naszych uczniów, jednocześnie dziękujemy zawodnikom za włożony wysiłek i ciężką pracę, która okazała się skuteczna. Sukces dzieci to także zasługa rodziców, którzy wspierają swoje pociechy oraz dopingują na zawodach każdego szczebla. Liczymy na kolejne sukcesy w zawodach sportowych, czego sobie i im życzymy.” - podsumowują Krzysztof Kumór i Grażyna Łamarz, nauczyciele wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej Nr 4.

Gratulujemy młodym lekkoatletom i życzymy samych sukcesów w przyszłości!


BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: