REKLAMA:

Piłkarze z „Czwórki” zagrają na Narodowym

sport
13.04.2017 r., godz. 10.55
"Pioruny" ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie wygrały wojewódzki finał turnieju "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Wspaniała postawa młodych piłkarzy dała im szansę na reprezentowanie województwa podlaskiego w ogólnopolskim finale rozgrywanym na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Finał województwa podlaskiego XVII edycji największego w Polsce i Europie turnieju piłkarskiego „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” odbył się wczoraj, 12 kwietnia w Sokółce. W zawodach uczestniczyło 16 drużyn. Wśród nich znalazła się drużyna „Pioruny” ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie.

Po bardzo emocjonujących meczach grupowych zambrowska drużyna rozpoczęła walkę o ćwierćfinał z drużyną z Siemiatycz. Mecz był bardzo wyrównany, lecz lepsi okazali się uczniowie „Czwórki” wygrywając 6:3. W półfinale młodzi piłkarze z Zambrowa walczyli z rówieśnikami z Suwałk. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie i dopiero gol w ostatniej minucie zdecydował o wygranej 2:1. W finale „Pioruny” rozgromiły doskonale grającą drużynę z SP7 z Łomży. Emocje na murawie sięgnęły zenitu. Wygrywając 3:2 w finale Szkoła Podstawowa Nr 4 zapewniła sobie tytuł najlepszej drużyny województwa podlaskiego, a tym samym udział w wielkim finale na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Skład drużyny ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie: Michał Dębek ( najlepszy strzelec turnieju), Wiktor Balik, Kacper Dybowski, Oskar Karwowski, Gracjan Jastrząb, Kasper Jasionek, Emil Zagroba, Hubert Radwański, Miłosz Dybowski, Andrzej Tyszko.
Trener - Jacek Kalupa.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to nie tylko pasjonujące zawody sportowe, ale również niezapomniana piłkarska przygoda dla najmłodszych podczas, której spełniają się najskrytsze sportowe marzenia dzieci. Każdy z uczestników finału wojewódzkiego został nagrodzony i otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsze zespoły wywalczyły okazałe puchary oraz wyróżnienia indywidualne.

Mistrzowie 16 województw zagrają w Wielkim Finale, którego zwycięzcy wyłonieni zostaną 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Najlepsza drużyna otrzyma wymarzony Puchar Tymbarku oraz możliwość wyjazdu na mecz Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej.

Pomysłodawcą oraz inicjatorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest PZPN, a sponsorem głównym od ośmiu lat firma Tymbark. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Skala rozgrywek oraz formuła i wysoki poziom sportowy sprawiają, że w trakcie siedemnastoletniej historii turnieju zagrało w nim wielu obecnych reprezentantów Polski, różnych kategorii wiekowych: Marcin Kamiński, Piotr Zieliński, Bartosz Salamon, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński, Gracjan Horoszkiewicz, Igor Łasicki, Karol Żwir, Filip Jagiełło, Michał Bartkowiak oraz Paulina Dudek.

Polecamy:
:: Wyniki 25. kolejki II ligi
:: Skrót meczu Olimpia Zambrów vs. Puszcza Niepołomice [video]
:: Wyniki 24. kolejki II ligi
:: Fatalna passa Olimpii trwa [foto+video]
:: Wyniki 23. kolejki II ligi
:: Olimpia remisuje z Radomiakiem. Zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki
:: Rok 2016 stał pod znakiem ważnych zmian w Olimpii
:: Wyniki 22. kolejki II ligi
:: Skrót meczu Olimpia Zambrów vs. Siarka Tarnobrzeg [video]
:: Nowy szkoleniowiec nie pomógł. Kolejna porażka Olimpii [foto+video]
:: Olimpia Zambrów ma nowego trenera
:: Trener Piotr Rzepka zwolniony z Olimpii Zambrów
:: Wyniki 21. kolejki II ligi
:: Olimpia traci kolejne punkty. Tym razem przegrywa w Rybniku
:: Kadra Olimpii Zambrów na rundę wiosenną sezonu 2016/2017 [foto]
:: Skrót meczu Olimpia Zambrów vs. Legionovia Legionowo [video]
:: Wyniki 20. kolejki II ligi
:: Wysoka porażka Olimpii w pierwszym meczu po zimowej przerwie [foto+video]
BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: